هادی منتظری به مهر گفت: نوازندگان ایرانی در آلمان کنسرت می‌دهند/ طرح یک انتقاد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 919

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هادی منتظری به مهر گفت: نوازندگان ایرانی در آلمان کنسرت می‌دهند/ طرح یک انتقاد

هادی منتظری به مهر گفت: نوازندگان ایرانی در آلمان کنسرت می‌دهند/ طرح یک انتقاد
هادی منتظری به مهر گفت: نوازندگان ایرانی در آلمان کنسرت می‌دهند/ طرح یک انتقاد

نوازنده و مدرس پیشکسوت موسیقی ایرانی در تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود از برگزاری یک کنسرت در آلمان با همراهی مسعود حبیبی نوازنده دف خبر داد.

هادی منتظری نوازنده صاحب نام کمانچه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: آخرین کاری که در قالب اجرای زنده داشتم مربوط به برنامه قبلی «شب آواز ایرانی» حوزه هنری بود که خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و طبق برنامه جدیدمان به زودی پیرو دعوتی که داشتیم همراه با مسعود حبیبی نوازنده دف در شهرهای دوسلدورف و کلن کنسرت هایی را برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: در این کنسرت ها علاوه بر برنامه هایی که به صورت مشترک برگزار می کنیم، رپرتوارهایی در قالب تکنوازی بر مبنای بداهه نوازی موسیقی ردیفی ایران برای علاقه مندان ارائه می شود که تصور می کنم با توجه به سابقه مشترک اجرایی که با مسعود حبیبی داشتیم با استقبال خوب مخاطبان مواجه شود.

این نوازنده به نحوه انتخاب اجراهای زنده موسیقایی در تالار وحدت اشاره کرد و گفت: متاسفانه با اینکه خودم بخشی از شورای انتخاب آثار زنده موسیقایی در تالار وحدت هستم اما باید بگویم که شرایط اصلا راضی کننده نیست و حتی فضا به گونه ای طراحی شده که شانیت این تالار می تواند با خطر جدی مواجه شود. به هر حال ما باید بدانیم در این تالار بسیاری از بزرگان موسیقی ایران آثار ارزشمندی را روی صحنه برده اند و ما باید به گونه ای نسبت به انتخاب کنسرت های زنده عمل کنیم که شانیت این تالار حفظ شود.

منتظری در پایان تصریح کرد: این اصلا توجیه درستی نیست که هر گروهی پول بیشتری داد می تواند در تالار وحدت برنامه اجرا کند. مسئولانی که تصمیم نهایی را برای انتخاب اجراهای زنده می گیرند باید به این موضوع نیز واقف باشند که تالار وحدت شانیتی دارد و نباید هر گروهی در آن به اجرای برنامه بپردازد زیرا به شانیت و بزرگی این مکان هنری لطمه وارد می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131