انتخاب مدیران جشنواره موسیقی فجر

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1143

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتخاب مدیران جشنواره موسیقی فجر

انتخاب مدیران جشنواره موسیقی فجر
انتخاب مدیران جشنواره موسیقی فجر

آیا خانه موسیقی پیش‌قدم خواهد شد؟

درحالیکه کمتر از هشت ماه تا برگزاری جشنواره موسیقی فجر مانده؛ هنوز رئیس این جشنواره و نیز چند و چون برگزاری آن مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ طی هفته‌های گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلسات متعددی برای انتخاب مدیران جشنواره سی و دوم موسقی فجر برگزار کرده است. در این جلسات دفتر موسیقی نیز گزینه‌های خود برای ریاست و دبیری این جشنواره اعلام کرده و قرار است به زودی مدیران جشنواره مشخص شوند.

اما ابهامات متعددی درباره جشنواره موسیقی فجر وجود دارد که بخشی از آن به دور قبلی جشنواره بازمی‌گردد. ازسویی مطرح می‌شود ابهاماتی در بخش مالی جشنواره هنوز بدون پاسخ باقی مانده و این درحالی‌ست که حمیدرضا نوربخش رییس جشنواره سی و یکم وعده برگزاری جشنواره در «اتاق شیشه‌ای» و ارایه آمار شفاف مالی را به اهالی رسانه داده بود.

طبق قاعده قرار بود جلسه‌ای برای شفاف‌سازی مسائل مالی جشنواره برگزار شود که این اتفاق نیفتاد. چندی پیش نیز حمیدرضا نوربخش که خود تغییرات بنیادین در ساختار جشنواره ایجاد کرده و این تغییرات با انتقادات فراوانی نیز مواجه شده؛ اعلام کرد رئیس جشنواره سی و دوم نخواهد بود.

در شرایطی که کمتر از 8 ماه به آغاز جشنواره موسیقی فجر مانده، علی مرادخانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) هنوز رئیس جشنواره را معرفی نکرده و حتی مشخص نیست آیا جشنواره به سیستم سال قبل مدیریت خواهد شد یا خیر؟

جشنواره سی و یکم درحالی برگزار شد که اضافه شدن سمت رئیس جشنواره باعث کنار رفتن علی ترابی (مدیر جشنواره) شد و حسن ریاحی نیز در سمت دبیری جشنواره تقریبا فعالیت خاصی در جریان برگزاری جشنواره نداشت.  حذف بخش استعدادهای درخشان و نسلی دیگر؛ یکی دیگر از اقدامات نوربخش محسوب می‌شود که با انتقادات فراوانی مواجه است.

او همچنین برای اولین بار جشنواره فجر را جایزه محور کرد که البته در این مورد هم جشنواره بدهکار شد و تا مدتی جوایز بسیاری از هنرمندان پرداخت نشده بود. در این شرایط باید دید آیا بار دیگر معاونت هنری قصد جشنواره را همراه با خانه موسیقی و مدیرانش برگزار کند یا خیر؟

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131