مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی صادر شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 862

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی صادر شد

مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی صادر شد
مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی صادر شد

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی هفته گذشته مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجوز اجرای صحنه ای برای گروه موسیقی وزیری به سرپرستی  کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج را صادر کرد. این کنسرت  به مناسبت تکریم استاد احمد حلت در تاریخ 31 خرداد ماه در یک نوبت (ساعت 21)  در تالار وحدت  برگزار خواهد شد. در ادامه این مراسم گروه ماکان اشگواری به سرپرستی امیر صارمی و خوانندگی ماکان اشگواری به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

 همچنین مجوز اجرای صحنه ای برای گروه "سه عود" به آهنگسازی و نوازندگی شهرام غلامی در محل سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران صادر شده است. این کنسرت سازی  در روزهای 28 و 29 تیرماه هرشب یک نوبت در ساعت 21 با بداهه نوازی عود آغاز می شود و در ادامه به اجرای قطعات "طلوع"، " دریا"، "پاییز"، "فراق"،"مجنون"،"لالایی" می پردازد و درپایان با بداهه نوازی خاتمه می یابد.

 مجوزی برای گروه "شمس" به سرپرستی کیخسرو پورناظری در روزهای 30 و 31 تیرماه  در تالار وحدت صادر شده است. دراین کنسرت قطعاتی همچون "مطرب مهتاب رو"، "راز" ، " افسانه تنبور"، "خانه سودا" و... در ساعت 21 اجرا خواهد شد. بخشی از این کنسرت شامل بداهه نوازی و سه نوازی کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری است.

همچنین واحد نظارت دفتر موسیقی مجوزاجرای موسیقی اصیل ایرانی را برای گروه "برافشان" صادر کرده است. اجرای این گروه به سرپرستی هامان خلیلی و خوانندگی غلامرضا رضایی در روزهای اول و دوم مرداد ماه در یک نوبت (ساعت 21 الی 23) در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در این اجرا قطعات سازی و آوازی در آوازاصفهان و دستگاه چهارگاه  اجرا خواهد شد.

مجوز 6 اجرا برای تریوی شهرداد روحانی در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران  صادر شده است. این اجراها در تاریخ های12، 13و 14 مرداد ماه درساعت های 18 الی 20 و 21 الی 23 برگزار می شود.

گروه آهنگ اشتیاق به سرپرستی و خوانندگی علیرضا قربانی گروهی است که طی شب های اخیر به اجرا موسیقی پرداخته و در 19،18و20 تیرماه نیز در تالار وحدت قطعات "پرده نشین"، "جام تهی"، "دوستت دارم "، "شب چراغ"، "ارغوان"، "دخت پری وار" و... اجرا خواهد کرد.

همچنین مجوز 21 آلبوم صوتی طی هفته گذشته صادر شده است، که شامل 4 آلبوم کلاسیک ایرانی،7 آلبوم پاپ، 1 آلبوم محلی، 6 آلبوم تلفیقی، 2 آلبوم کلاسیک غربی و 1 موسیقی فیلم می باشد. از این میان، می توان به آلبوم بی کلام"دیورتیمنتو" به آهنگسازی احمد پژمان ،  آلبوم "مسافر" به آهنگسازی محمدرضا احمدیان و گویندگی زنده یاد خسرو شکیبایی، آلبوم "تکنوازی تنبور" با آهنگسازی و اجرای حیدر کاکی، آلبوم "عاشقم من " در دستگاه همایون به آهنگسازی حبیب سماعی، سماع حضور، جواد بدیع زاده، محمد باقر زینالی، رکن الدین مختاری و با خوانندگی محسن کرامتی، همچنین آلبوم از "از دیروز تا امروز" به آهنگسازی امین هنرمند شامل موسیقی متن فیلم های آشپزباشی، حسن، فرار بزرگ ، عباس ، رقص قاصدک هاو آلبوم "با من قدم بزن" با خوانندگی رضا صادقی و بابک مافی با آهنگسازی محسن خانی، حمید فریزند، انوشیروان تقوی و... اشاره کرد.

همچنین مجوز 2 آلبوم تصویری نیز طی همین روزها با نام های "کنسرت گروه سرشار" به سرپرستی و خوانندگی محمد ذاکر حسین، و "گروه موسیقی نو" به آهنگسازی مسعود شناسا صادر گردیده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131