اساسنامه ارکستر فیلارمونیک پارسی نوشته شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1097

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اساسنامه ارکستر فیلارمونیک پارسی نوشته شد

اساسنامه ارکستر فیلارمونیک پارسی نوشته شد
اساسنامه ارکستر فیلارمونیک پارسی نوشته شد

ارکستر فیلارمونیک پارسی با مدیریت هنری علی رهبری در حال انتخاب نهایی نوازندگان و ثبت و ضبط تصویری برای دفتر موسیقی ارشاد است تا به زودی تمرینات خود را آغاز کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ یکماه از انتشار خبر تاسیس ارکستر فیلارمونیک پارسی با مدیریت هنری علی رهبری می‌گذرد. این ارکستر که با حمایت بخش خصوصی قرار بود فعالیت خود را آغاز کند؛ هم اکنون در مرحله اخذ مجوز‌های لازم از ارشاد برای آغاز فعالیتش است.

طی روزهای گذشته ارکستر فیلارمونیک پارسی اساسنامه‌ خود را آماده کرده است و با برخی نوازندگان گفتگوهایی برای فعالیت با ارکستر انجام شده اما ارکستر هنوز به چینش نهایی خود نرسیده است.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ارکستر به زودی مراحل ثبت و ضبط تصویری خود را طی خواهد کرد تا مراحل نهایی دریافت مجوز خود از ارشاد را طی کند.

در آغاز کار این ارکستر؛ نام‌هایی اعلام شد که ازجمله آن‌ها می‌توان به رهبر مهمان دایم مارک استیونسون، مدیر اجرایی (پیروز ارجمند)، مدیر داخلی  (میلاد عمرانلو)، دستیار رهبر (محمد شله‌چی) و کنسرت مایستر (امیر باورچی) اشاره کرد.

همچنین نام حسین علیزاده به عنوان رئیس افتخاری ارکستر اعلام شده بود که این نوازنده و آهنگساز پیشکسوت پس از انتشار یادداشتی با عنوان «از مسیر شکست پیروزی حاصل نمی‌شود»؛ این سمت را در ارکستر نپذیرفت.

به زودی قرار است نشست خبری با حضور مدیران ارکستر فیلارمونیک پارسی برگزار شود و طی آن اسامی حامیان مالی این ارکستر که همگی از بخش خصوصی هستند اعلام شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131