حمیدرضا دیبازر: شیوه تدریس و دروس موسیقی دانشگاه هنر بازنگری و به‌روز می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1960

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمیدرضا دیبازر: شیوه تدریس و دروس موسیقی دانشگاه هنر بازنگری و به‌روز می‌شود

حمیدرضا دیبازر: شیوه تدریس و دروس موسیقی دانشگاه هنر بازنگری و به‌روز می‌شود
حمیدرضا دیبازر: شیوه تدریس و دروس موسیقی دانشگاه هنر بازنگری و به‌روز می‌شود

مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر از بازنگری و ایجاد تغییرات اساسی در دروس تخصصی آموزش موسیقی در دانشگاه هنر با هدف رسیدن به استانداردهای بین المللی سخن گفت.

حمیدرضا دیبازر مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازنگری های ایجاد شده در درس‌های تخصصی موسیقی دانشگاه ها توضیح داد: مدتی است همراه با یک هیات تخصصی از استادان منتخب مشغول بازنگری اساسی در دروس تخصصی موسیقی دانشکده موسیقی هستیم تا بتوانیم به استانداردهای بین المللی آموزش های آکادمیک موسیقی نزدیک تر شویم و در دوره جدید بتوانیم نسبت به پیاده سازی این تغییرات اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اقداماتی که با حمایت ریاست دانشگاه در حال انجام است اتفاقات بسیار خوبی در عرصه آموزشی رخ خواهد داد چراکه به روز رسانی دروس موسیقایی و همچنین شیوه های تدریس کمک بسیار قابل توجهی به ارتقای سطح آموزشی دانشجویان خواهد کرد. خوشبختانه در این امر همانگونه که گفتم تعاملات بسیار خوبی میان دانشگاه هنر و وزارت علوم برقرار شده که امیدوارم هرچه زودتر شاهد نتایج ثمربخش آن باشیم.

مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر با اشاره به دلایل بازنگری و تغییر برخی دروس تخصصی گفت: تغییراتی که انجام می شود با توجه به تحولات اجتماعی و در عین حال رعایت استانداردهای بین المللی صورت می گیرد. همه تلاش ما این است که این فضای آموزشی مبتنی بر تغییرات و تحولات اجتماعی به استانداردهای روز دنیا نزدیک شود تا بتوانیم در حوزه آموزش به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.

دیبازر درباره ایده برگزاری جشنواره موسیقی دانشجویان نیز بیان کرد: اتفاقا یکی از مواردی که در بازنگری و تغییر فضای آموزشی موسیقی دانشگاه به آن توجه کردیم برگزاری جشنواره موسیقی دانشجویان است که انجمن علمی دانشکده و معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشغول بررسی آن هستند و تصور می کنم نیمه های تابستان امسال وضعیت برگزاری این جشنواره نیز مشخص می شود.

این آهنگساز و نوازنده درباره فعالیت های شخصی خود در عرصه موسیقی گفت: فعلا برای گروه «فوژان» برنامه ای برای اجرای زنده نداریم اما در این روزها مشغول میکس و مسترینگ نهایی تازه ترین آلبوم گروه هستم که امیدوارم هرچه زودتر منتشر شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131