افسر پلیس به جرم قتل خواننده شیلیایی و ۲۸ میلیون‌دلار دیه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 908

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

افسر پلیس به جرم قتل خواننده شیلیایی و ۲۸ میلیون‌دلار دیه

افسر پلیس به جرم قتل خواننده شیلیایی و ۲۸ میلیون‌دلار دیه
افسر پلیس به جرم قتل خواننده شیلیایی و ۲۸ میلیون‌دلار دیه

دیروز دادگاه فدرال فلوریدا پس از ۴۰ سال، ستوان سابق پلیس شیلی در دوران حکومت دیکتاتوری «آگوستو پینوشه» را که «ویکتور خارا» خواننده و شاعر نامدار شیلی را شنکجه و به قتل رسانده بود به پرداخت ۲۸ میلیون دلار محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، دیروز دادگاه فدرال فلوریدا پس از 40 سال، ستوان سابق پلیس شیلی در دوران حکومت دیکتاتوری «آگوستو پینوشه» را که «ویکتور خارا»خواننده نامدار شیلی را شنکجه و به قتل رسانده بود به پرداخت 28 میلیون دلار محکوم کرد.

قاضی این پرونده، ستوان «پدرو پابلو بارینتوس نانز» را به پرداخت 28 میلیون دلار دیه به خانواده «ویکتور خارا» خواننده سرشناس شیلیایی محکوم کرد.

خانواده «ویکتور خارا» ادعا کرده بودند که  این افسر پلیس مسوول سربازانی بود که در استادیوم به دستور وی «خارا» راشکنجه کرده و به قتل رسانده بودند. این حادثه چند روز پس از کودتای پینوشه در سال 1973 میلادی روی داد. کودتا منجر به شکنجه و قتل هزاران نفر از مخالفان سیاسی پینوشه گردید.

این ستوان محکوم شده در حال حاضر در فلوریدای مرکزی جایی که دادگاه نیز به همین منظور تشکیل شده زندگی می‌کند. وکیل وی اظهار داشته که فعلا تقاضای تجدید نظر بر حکم صادر نکرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131