اسفندیار قره‌باغی: تنها به عشق رهبرم مانده‌ام

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 820

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اسفندیار قره‌باغی: تنها به عشق رهبرم مانده‌ام

اسفندیار قره‌باغی: تنها به عشق رهبرم مانده‌ام
اسفندیار قره‌باغی: تنها به عشق رهبرم مانده‌ام

اجرای «مرگ‌براسرائیل» در 5 کیلومتری صهیونیست‌ها

خوانندهٔ سرودهای «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» با گلایه از اینکه کسی به هنرمند و ادبیات ضداستکباری اهمیت نمی‌دهد، گفت: اگر تا به امروز در کشور مانده‌ام تنها به خاطر دل‌بستگی به مقام معظم رهبری بوده که ایشان حامی من هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسفندیار قره‌باغی، خواننده مشهور کشورمان که آثاری چون سرود به یاد ماندنی آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو را در کارنامه دارد با اشاره به اینکه اخیرا سرود مرگ بر اسرائیل خود را در راه‌پیمایی روز قدس سال 92 در تهران رونمایی کرده می‌گوید: بهترین خاطره من از اجرای سرود «مرگ بر اسرائیل» این بود که برای برنامه فرهنگی به فلسطین رفتم و من در پنج کیلومتری سران رژیم غاصب اسرائیل به اجرای این سرود پرداختم و همراهان من نیز در همان هنگام شعار «مرگ بر اسرائیل» را با من فریاد زدند.

خواننده سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ» در ادامه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، با بیان اینکه سرود ننگ به نیرنگ تو خشم نهفته ملتی از دخالت‌ها و غارتگری‌های آمریکا بوده است، اظهار داشت: این آهنگ را اولین بار در سال 60 زمانی که درد در وطن بود، زیر بمباران‌های هوایی دشمن در تهران ساخته که در عرض 48 ساعت در همه‌جا منتشر شده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه از خواندن این سرود پشیمان هستید یا خیر، گفت: با توجه به اینکه شخصیتی استکبارستیز دارم، بر این معتقدم که آمریکا همان روباه مکار و دیو ستمکاره‌ای است که در طی این سال‌ها تغییر نکرده و شاید بدتر هم شده است، به همین دلیل این‌چنین سرودها را خواهم خواند و همه این کلمات جز حقیقت چیزی نیست.

بعد از جنگ و رحلت امام(ره) موسیقی افتضاح شده

قره‌باغی، در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه در حال حاضر کار جدید دارید و چه‌کار می‌کنید، گفت: چنین آهنگ‌هایی که دیگر نیست و نخواهد بود چون موسیقی بعد از پایان جنگ و رحلت حضرت امام(ره) به یک افتضاح تبدیل شد.

وی ادامه داد: به عبارتی این به خاطر حمله‌ای بود که از غرب به ایران انجام شد و مسئولان صدا و سیما و ارشاد در این میان مثل یک چوب خشک بودند.

این هنرمند پیشکسوت تبریزی، با بیان اینکه متأسفانه سازمان‌های فرهنگی برای هنرمند ارزشی قائل نیستند کسی به ادبیات، هنر و فرهنگ ضداستکباری اهمیت نمی‌دهد، ادامه داد: بعد از مرگ نیز تنها نام ما خواهد ماند و به خاطر این مسائل با این سازمان‌ها کار نمی‌کنم و اگر تا به امروز در کشور مانده‌ام تنها به خاطر دل‌بستگی به مقام معظم رهبری بوده که ایشان حامی من هستند.

30 سال در صدا و سیما زحمت‌ کشیدم اما یک‌ ذره درک وجود ندارد

وی با بیان اینکه من شخصیتی استکبارستیز دارم، ولی در طی این چند سال مسیر به یک‌طرف دیگری سوق داده شد و مدیران به دنبال مادیات بودند، به خاطر همین من کنار کشیدم، افزود: بیش از 30 سال در صدا و سیما زحمت‌ کشیده‌ام اما یک‌ ذره درک وجود ندارد تا لااقل سالی یک‌بار اول بهمن روز تولدم را با یک تلفن، تبریک بگویند.

قره‌باغی خاطرنشان کرد: البته من به وظیفه خودم نسبت به‌ نظام و انقلاب از همان روزی که آن را درک کردم عمل کرده‌ و به‌ پای این نظام و انقلاب ایستاده‌ام، تا لحظه مرگ هم خواهم ایستاد.

**برگزاری جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس در تهران

وی در ادامه از برگزاری جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس در تاریخ 28 مرداد ماه جاری در تهران، خبر داد و ادامه داد: در این جشنواره از تمام دنیا کسانی که سرودهای ضد استکبار خوانده‌اند گرد هم جمع خواهند شد تا همراه با من در صحنه اجرا کنند.

این هنرمند پیشکسوت تبریزی، اضافه کرد: این جشنواره به مدیریت مرکز مطالعات جبهه فرهنگی برگزار می‌شود و من نیز در این جشنواره به‌عنوان دبیر انتخاب‌ شده‌ام.

وی با بیان اینکه تا به امروز قره‌باغی بیش از 800 سرود را برای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و کشورش یا ساخته و یا خوانده گفت: آیا معنی 800 سرود آن هم در سال‌های تحریم همه‌جانبه انقلاب اسلامی برای کسانی که تظاهر به انقلابی‌گری می‌کنند، بی‌مفهوم است؟

سردارانی چون حاج قاسم سلیمانی همیشه نگهبان خاک ایران و اسلام بوده‌اند

قره‌باغی با بیان اینکه سردارانی چون حاج قاسم سلیمانی همیشه نگهبان خاک ایران و اسلام بوده‌اند، افزود: امنیتی که در جامعه جاری است به برکت خون شهدا و به همت سرداران رشید اسلام به‌وجود آمده است، از همین‌رو ما بدون هیچ واهمه‌ای فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا، اسرائیل و داعش جرأت تعرض به خاک ایران را ندارند، عنوان کرد: مردم شجاع ایران حق تجاوز به خاک این کشور اسلامی را نمی‌دهند.

به گزارش فارس قره‌باغی در اول بهمن 1320 در کوچه قره‌باغی‌های تبریز به دنیا آمد. او پس از گذراندن دوره اول متوسطه در دبیرستان بدر تهران، به تبریز مراجعت کرد و از سال 1338 وارد هنرستان موسیقی شد و در خرداد ماه سال 1343 فارغ‌التحصیل و به عنوان معلم موسیقی در مدارس کرمانشاه به استخدام وزارت فرهنگ درآمد.

اواخر سال 1347 به تهران منتقل و در گروه اپرای تهران مشغول شد، ضمن خوانندگی در گروه کُر اُپرای تهران پس از بازگشت از ایتالیا، با عنوان سولیست باس اُپرای تهران، نقش‌های بسیاری را در اجراهای مختلف عهده‌دار شد.

قره‌باغی دکترای موسیقی کلاسیک خود را از ایتالیا اخذ کرده ‌است و مدت هشت سال دفاع مقدس بیش از 800 سرود ساخت و در ایفای سلو و گروه کُر آنها نقش مهمی داشت.

رهبری گروه کُر تالار وحدت، رهبری گروه کُر صدا و سیما، رئیس مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی، ریاست کمیته آواز کلاسیک خانه موسیقی، مسئول موسیقی رادیو و نایب رئیس کانون هنرمندان ایران از جمله سوابق مسئولیتی او محسوب می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131