علیرضا افتخاری و حامد زمانی و اجرای سرودهای انقلابی در راهپیمایی روز قدس

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1106

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

علیرضا افتخاری و حامد زمانی و اجرای سرودهای انقلابی در راهپیمایی روز قدس

علیرضا افتخاری و حامد زمانی و اجرای سرودهای انقلابی در راهپیمایی روز قدس
علیرضا افتخاری و حامد زمانی و اجرای سرودهای انقلابی در راهپیمایی روز قدس

از اجرای موسیقی تا نمایش فیلم‌های مقاومت در روز جهانی قدس

راهپیمایی روز قدس که از همان ساعات ابتدایی با حضور پرشور مردم همراه شد، حضور هنرمندانو برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری مختلف را نیز به دنبال داشت.

به گزارش ایسنا، همزمان با  11 تیر ماه روز جهانی قدس و آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان، هنرمندانی چون علیرضا افتخاری و حامد زمانی در مسیر راهپیمایی قدس به اجرای سرودهای انقلابی پرداختند، از سوی دیگر فرهنگسرای قدس بطور موقتی برپا شد و سینما سپیده منتخبی از فیلم‌های مقاومت را به نمایش گذاشت.

فرهنگسرای قدس که به مناسبت روز جهانی قدس در ضلع شرقی میدان انقلاب اسلامی برپا شده است، از ساعات اولیه‌ی راهپیمایی میزبان برنامه‌های فرهنگی‌هنری بود.

علیرضا افتخاری (خواننده‌ی پیشکسوت موسیقی ایرانی) و حامد زمانی (خواننده‌ی جوان موسیقی پاپ) با اجرای سرودهای انقلابی و مقاومتی با استقبال پرشوری از سوی راهپیمایان روزه‌دار مواجه‌شدند.

اجرای شعر مقاومت توسط محمدزمان گلدسته (شاعر انقلابی) و اجرای گروه سرود دانش‌آموزی برای هم‌دردی با کودکان فلسطین بخش دیگری از برنامه‌های امروز بود.

محمود صلاحی (رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) هم که امروز در راهپیمایی حضور پیدا کرده بود، در این باره گفت: امروز هنرمندانی مانند علیرضا افتخاری و حامد زمانی در فرهنگسرای قدس برای مردم برنامه اجرا کردند. حضور هنرمندانی که از لحاظ کارهای دینی و مردمی‌بودن، بسیار مورد احترام مردم هستند استقبال چشمگیری در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را در این فرهنگسرا رقم زد و حضور و بازدید تاثیرگذار جمعیت راه‌پیمایان در کنار غرفه‌های متنوع فرهنگسرای قدس شکل گرفت.

او ادامه داد:‌ وظیفه‌ی ماست که در ارتباط با موضوع انقلاب اسلامی کارهای فرهنگی هنری انجام دهیم.

وی با اشاره به رسانه‌ها و سازمان‌های جهانی تصریح کرد: سازمان‌های بین‌المللی کجا هستند؟ چرا این وضعیت را نمی‌بینند؟ این آدم‌ها را از کجای دنیا آوردند و در اسراییل مستقر کردند؟ با چه پیشینه‌ای؟ چرا اجازه نمی‌دهند در دنیا دراین موضوع تحقیق کنند؟ وجود صدها پرسش‌ بی‌پاسخ نشان دهنده جعلی بودن این رژیم است.

***

اما سینما سپیده نیز که در مسیر راهپیمایی امروز قرار گرفته بود با نمایش منتخبی از آثار سینمایی و فیلمسازان انقلابی با موضوع مقاومت با راهپیمایان روزه‌دار همراه شد. این برنامه با میزبانی حوزه‌ی هنری برگزار شده و 6 فیلم کوتاه و نیمه بلند در همین راستا در این سینما به نمایش درآمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131