پیروز ارجمند: ارکستر فیلارمونیک پارسی هنوز اسپانسر ندارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1091

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیروز ارجمند: ارکستر فیلارمونیک  پارسی هنوز اسپانسر ندارد

 

پیروز ارجمند: ارکستر فیلارمونیک پارسی هنوز اسپانسر ندارد
پیروز ارجمند: ارکستر فیلارمونیک پارسی هنوز اسپانسر ندارد

ارکستر باید تا یکسال تامین شود

پیروز ارجمند معتقد است تا زمانی که یک اسپانسر بزرگ وضعیت مالی ارکستر را تا یک سال تامین نکند؛ این ارکستر شروع به کار نخواهد کرد.

پیروز ارجمند (مدیر اجرایی ارکستر فیلارمونیک  پارسی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره وضعیت فعلی ارکستر و علت عدم راه اندازی آن توضیح داد؛ ارکستر فیلارمونیک  پارسی خوشبختانه تاکنون صاحب اساسنامه شده است و طی ماه‌های اخیر ما توانستیم لیست نوازندگان ارکستر، محل تمرین و نگهداری سازها را مشخص کنیم.

او ادامه داد: همانطور که می‌دانید یک ارکستر خصوصی برای ادامه فعالیتش نیاز به حامی مالی و اسپانسر دارد. ارکسترهای خصوصی نیز معمولا از سوی یک کمپانی یا نهاد بزرگ حمایت می‌شوند و اسپانسرهای خرد نمی‌توانند ارکستر را از نظر مالی تامین کنند.

وی با بیان اینکه ارکستر فیلارمونیک  پارسی هنوز اسپانسر ندارد؛ افزود: تا زمانی که ارکستر تا یک سال از نظر مالی تامین نباشد ما فعالیت را آغاز نخواهیم کرد اما امیدواریم که به زودی وضعیت اسپانسرینگ ارکستر مشخص شود.

ارجمند در پایان درباره اینکه آیا موسسه سرنا یکی از حامیان مالی ارکستر فیلارمونیک  هست یا خیر؛ گفت: موسسه سرنا تنها محل تمرینش را در اختیار ما می‌گذارد و این تنها نقش حمایتی این موسسه است.

ارکستر فیلارمونیک  پارسی با مدیریت هنری علی رهبری؛ این روزها مراحل ثبت در ارشاد را طی می‌کند. این ارکستر قرار بود به زودی طی یک نشست خبری حامیان مالی خود را معرفی کند اما هنوز شرایط آغاز به کار آن مشخص نشده است.

در آغاز کار این ارکستر؛ نام‌هایی اعلام شد که ازجمله آن‌ها می‌توان به رهبر مهمان دایم مارک استیونسون، مدیر اجرایی (پیروز ارجمند)، مدیر داخلی (میلاد عمرانلو)، دستیار رهبر (محمد شله‌چی) و کنسرت مایستر (امیر باورچی) اشاره کرد.

همچنین نام حسین علیزاده به عنوان رئیس افتخاری ارکستر اعلام شده بود که این نوازنده و آهنگساز پیشکسوت پس از انتشار یادداشتی با عنوان «از مسیر شکست پیروزی حاصل نمی‌شود»؛ این سمت را در ارکستر نپذیرفت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131