معرفی شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر پس از صدور احکام

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1050

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

معرفی شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر پس از صدور احکام

معرفی شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر پس از صدور احکام
معرفی شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر پس از صدور احکام

 

درحالی‌که نزدیک به هفت ماه تا زمان برگزاری جشنواره سی و دوم موسیقی زمان باقیست؛ مدیرکل دفتر موسیقی اعلام کرد که تا کنون فقط اعضای شورای سیاست گذاری به وزارت‌خانه پیشنهاد شدند و منتظرند تا احکام این افراد صادر شود.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ نزدیک به شش ماه تا آغاز جشنواره سی و دوم موسیقی فجر فرصت باقیست و هنوز دبیر و مدیر این جشنواره مشخص نشده است. این برخلاف سایر جشنواره‌های هنری فجر (سینما، تئاتر و تجسمی) است. هر ساله در اختتامیه هر جشنواره؛ دبیر سال آینده مشخص می‌شد اما امسال شرایط هنوز مشخص نیست. از سوی دیگر  پرونده مالی دوره گذشته جشنواره موسیقی فجر بسته نشده است.

 

فرزاد طالبی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره وضعیت جشنواره سی و دوم؛ گفت: اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره توسط دفتر موسیقی پیشنهاد شده‌اند اما هنوز حکم افراد زده نشده است.

 

او ادامه داد: طبیعتا زمانی که احکام این افراد زده شود؛ جلساتی برای انتخاب دبیر یا مدیر جشنواره برگزار خواهد شد و من فکر می‌کنم فرصت کافی برای برگزاری جشنواره‌ای منظم وجود دارد.

 

مدیرکل دفتر موسیقی درباره اینکه چرا دبیر جشنواره طبق روال هر ساله؛ در مراسم اختتامیه معرفی نشد؛ توضیح داد: جشنواره فجر سال گذشته با تغییرات بسیاری همراه بود و همین تغییرات موجب شد سیستم معرفی دبیر نیز تغییر کند.

 

طالبی در پایان اضافه کرد: از کلیه تغییر سیاست‌هایی که سال گذشته رخ داد؛ ما به طور قطع معرفی آلبوم‌های برتر سال را خواهیم داشت اما باقی سیاست‌گذاری‌ها توسط شورای سیاست‌گذاری جشنواره تعیین خواهد شد.

 

سی و یکمین جشنواره موسیقی جشنواره فجر که به ریاست حمیدرضا نوربخش برگزار شد، قرار بود در اتاق شیشه‌ای قرار بگیرد و از نظر مالی تمامی مسائل شفاف سازی شود اما تاکنون هیچ نشستی در این رابطه برگزار نشده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131