مصوبه دولت درباره تغییر روند مجوز برنامه‌های فرهنگی وهنری اعتبار قانونی ندارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1019

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مصوبه دولت درباره تغییر روند مجوز برنامه‌های فرهنگی وهنری اعتبار قانونی ندارد

مصوبه دولت درباره تغییر روند مجوز برنامه‌های فرهنگی وهنری اعتبار قانونی ندارد
مصوبه دولت درباره تغییر روند مجوز برنامه‌های فرهنگی وهنری اعتبار قانونی ندارد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مصوبه ای که هیأت وزیران در ۲۰تیر ماه ابلاغ کرد دچار اشکالات قانونی است و اگر هیأت دولت نظراتی در این باره دارد باید آن را از مسیر دیگری پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار موسیقی و تجسمی خبرگزاری فارس، چندی پیش مصوبه ای از سوی دولت منتشر شد که طبق آن صدور مجوز برنامه های فرهنگی و هنری بر عهده وزارت ارشاد معرفی شد و بر این اساس نیروی انتظامی از دخالت در محتوای محافل و صدور مجوز منع می شد.

حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به این مصوبه مجلس به خبرنگار فارس گفت: مصوبه ای که هیئت وزیران در تاریخ 20 تیر ماه ابلاغ کرد دارای اشکالات قانونی است و اگر هیات دولت نقطه نظراتی در این مورد دارد باید آن را از مسیر دیگری پیگیری کند.

وی افزود: اگرچه هیات وزیران طبق اصل 138 قانون اساسی می تواند آیین نامه هایی را برای سازمان های اداری مصوب کند اما بر اساس همین اصل قانونی این مجوز باید در حدود اختیارات هیات وزیران باشد و طبعا این مصوبه نبایستی با روح قانون در تضاد باشد.

پژمانفر اضافه کرد: طبق اختیاراتی که قانون بر اساس ماده 20 آیین نامه اماکن عمومی به نیروی انتظامی داده است، ناجا یک سری تکالیف را بر عهده دارد که بخشی از آن رسیدگی و صدور مجوز برای برگزاری برخی مجالس و جلسات است که این جدای از مجوزی است که وزارت ارشاد در خصوص مراسمات فرهنگی و هنری از جمله اجرای صحنه ای تئاتر و موسیقی صادر می کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی در خصوص غیر قانونی بودن این مصوبه گفت: نیروی انتظامی سازمان مستقلی است که با توجه به اینکه زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شود، مصوبات هیات دولت هیچگونه دخالتی در توسعه یا کاهش وظایف آن نخواهد داشت.

پژمانفر با اشاره به اینکه در این مصوبه وظایفی برای نیروی انتظامی تعریف شده که مغایر با تکالیف ذاتی ناجا است گفت: در این مصوبه حتی از نمایندگان نیروی انتظامی برای دریافت نقطه نظرات کارشناسی دعوت نشده است و این مصوبه بصورت یک طرفه و بدون مشورت با نهادهای مرتبط به تصویب رسیده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس این موضوع را داری نکات قابل بررسی فراوانی دانست و گفت: این موضوع به سبب گستردگی دارای اشکالات فراوانی است که طبعا باید در مجلس شورای اسلامی مطرح گردیده و به تایید نمایندگان برسد.

پژمانفر در پایان اظهار داشت: بر اساس این اشکالات مصوبه هیئت دولت هیج اعتبار قانونی ندارد و تا زمانی که این تغییرات از مسیر صحیح به آیین نامه های نیروی انتظامی وارد نشود، ناجا ملزم به اجرای آن نخواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131