تالار وحدت در آستانه تغییر مدیریت/ حکم به مدیر تئاتری می‌رسد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 2665

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تالار وحدت در آستانه تغییر مدیریت/ حکم به مدیر تئاتری می‌رسد

تالار وحدت در آستانه تغییر مدیریت/ حکم به مدیر تئاتری می‌رسد
تالار وحدت در آستانه تغییر مدیریت/ حکم به مدیر تئاتری می‌رسد

طبق آخرین خبرها قرار است مدیریت مجموعه تالار وحدت تغییر کند و یک مدیر تئاتری سکان این مجموعه را برعهده بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که چندی پیش مدیریت بنیاد فرهنگی هنری رودکی تغییر کرد و بهرام جمالی جای خود را به علی اکبر صفی پور داد حال خبرها حاکی از آن است که تا چندی دیگر مدیریت تالار وحدت از زیرمجموعه‌های این بنیاد نیز تغییر می‌کند و رضا سعیدی پور که به عنوان مدیر مجموعه تالار وحدت چند سالی است در این مجموعه فعالیت می کند جای خودش را به فرد دیگری می‌هد.

مجموعه تالار وحدت یکی از معتبرترین مجموعه های فرهنگی هنری کشور است که میزبان بسیاری از برنامه های موسیقی و اجراهای تئاتری است و البته در طول چند سال اخیر با انتقادهایی در سیاست‌هایی که منجر به انتخاب این آثار می شود، روبرو بوده است. با همه این اوصاف مجموعه تالار وحدت و به تبع آن مدیریت این مجموعه از نظر اهالی هنر از حساسیت بسیاری برخوردار است و هنرمندان همیشه درباره اتفاقات و تغییراتی که در این مجموعه رخ می دهد، واکنش نشان می دهند.

و اما فردی که قرار است به جای سعیدی پور سکان دار مجموعه تالار وحدت شود از مدیرانی است که هم اکنون یکی از مهم‌ترین مجموعه های تئاتری را اداره می‌کند که البته دوره مدیریت وی در این مجموعه نیاز به بررسی و کارشناسی دارد. همچنین این انتخاب جدا از صلاحیت فرد مورد نظر می تواند به مذاق فعالان و هنرمندان عرصه موسیقی خوش نیاید چون ممکن است برایشان این شائبه به وجود بیاید که از این پس قرار است برنامه ریزی مجموعه تالار وحدت به سمت اجراهای تئاتری گرایش بیشتری داشته باشد.

در هر حال امید است که مدیریت جدید تالار وحدت اشراف کامل به نیازهای هنرمندان و البته مدیریت مجموعه ای به وسعت تالار وحدت را داشته باشد و بتواند و شان و جایگاه این مکان فرهنگی هنری را حفظ کند. تذکرها و نقدهای رسانه‌ها باید فرصت مغتنمی برای مدیران فرهنگی هنری کشور باشد و آنها در صورت دریافت نقدهای کارشناسی از سوی رسانه ها حتی در صورت لزوم در تصمیم‌های خود تجدیدنظر کنند؛ امری که البته کمتر از سوی این دسته از مدیران دیده شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131