آخرین خبرها از موسیقی اپرای «خیام»/ ۴۰ خواننده تست دادند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1469

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آخرین خبرها از موسیقی اپرای «خیام»/ ۴۰ خواننده تست دادند

آخرین خبرها از موسیقی اپرای «خیام»/ ۴۰ خواننده تست دادند
آخرین خبرها از موسیقی اپرای «خیام»/ ۴۰ خواننده تست دادند

آهنگساز اپرای «خیام» از ضبط قطعات آوازی این کار بعد از بازگشت همایون شجریان به ایران خبر داد و گفت که تا امروز از ۴۰ خواننده برای نقش‌های دیگر تست گرفته شده است.

امیر بهزاد آهنگساز اپرای «خیام» به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور به خبرنگار مهر گفت: کار ساخت موسیقی اپرای «خیام» به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور از بعد از تعطیلات نوروز سال جاری آغاز شده اما به دلیل اینکه گروه اجرایی با مشکلات مالی رو به رو بود و این مشکلات مالی نیز همچنان با ما همراه است بنابراین روند ساخت موسیقی را آهسته جلو می بریم که البته این روند دلخواه ما نیست.

وی ادامه داد: ما در این فاصله با وجود این مشکلات کارهای لازم را انجام داده ایم که بر این اساس بیش از ۴۰ خواننده مستعد و جدید مورد آزمایش و تست برای خوانش نقش های مختلف قرار گرفته اند که طی هفته های آینده نتایج این تست ها و آزمایش ها به طور کامل مشخص می شود. به هر حال ما در تلاش هستیم تا با توجه به وسواس درست کارگردان و حساسیتی که خودم روی فضای نمایش دارم خوانندگانی را انتخاب کنیم که بتوانند همه کلمات و اشعار را درست ادا کنند؛ موضوعی که در اجرای موسیقی چنین آثاری بسیار باید به آن توجه بیشتری کرد.

آهنگساز اپرای «خیام» گفت: نکته جالبی که درباره شخصیت خیام وجود دارد ابعاد بین المللی این شاعر بزرگ کشورمان است. کشورهای دیگر این شاعر را بیشتر از شاعران صاحب نام ما می شناسند از این جهت ما سعی کرده ایم علاوه بر توجه به تمامی دستگاه های موسیقی ایرانی از نشانه های موسیقی بین المللی نیز استفاده کنیم که تصور می کنم می تواند برای مخاطبان جالب توجه باشد.

بهزاد در پایان درباره نحوه همکاری همایون شجریان با پروژه «خیام» توضیح داد: همایون شجریان که قرار است جای خیام بخواند هنوز در ایران حضور پیدا نکرده اما به محض بازگشت وی به کشورمان برنامه ریزی ها به گونه ای است که کار ضبط را آغاز کنیم البته این امکان نیز وجود دارد که بخشی از موسیقی نیز در خارج از کشور تولید و ضبط شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131