تجلیل هنرمندان موسیقی در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1035

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تجلیل هنرمندان موسیقی در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی

تجلیل هنرمندان موسیقی در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی
تجلیل هنرمندان موسیقی در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی

محمدعلی کریمخانی، محمد اصفهانی، آریا عظیمی نژاد و موذن زاده اردبیلی در جشنواره «آواها و نواهای رضوی» تجلیل می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، با به پایان رسیدن مهلت ارسال آثار رسیده به دبیرخانه نخستین جشنواره «آواها و نواهای رضوی»، هیات انتخاب آثار جشنواره، اسامی منتخبان این مرحله را اعلام کرد و از تجلیل محمدعلی کریمخانی، محمد اصفهانی، آریا عظیمی نژاد، موذن زاده اردبیلی و شهروز حبیبی شاعر و آهنگساز قطعه «رضا رضا» و گروه آباده شیراز در آیین اختتامیه این جشنواره خبر داد.

در بخش آواهای رضوی مظفر حمیدی از خراسان شمالی، محمد سالار از خراسان شمالی، محمد یگانه از خراسان شمالی، جمشید پورعطایی از تربت جام خراسان رضوی و سید علی موسوی از ایلام توسط هیات انتخاب جشنواره آواها و نواهای رضوی منتخب شدند.

همچنین در بخش نواهای رضوی این جشنواره احد ملکی علیشاه (سرپرست گروه) از آذربایجان، باسم حمادی (سرپرست گروه) از اهواز (خوزستان)، خلیل بشیری (سرپرست گروه) از تربت جام (خراسان رضوی)، سید امیرحسین سید (سرپرست گروه) از بهبهان (خوزستان)، سیف اله ورزیده (سرپرست گروه) از خواف (خراسان رضوی)، نیازعلی صحرا روشن (سرپرست گروه) از خراسان شمالی، اکبر حاجیانی (سرپرست گروه) از بوشهر، علی صدیقی راد (سرپرست گروه) از کرج (البرز)، غفور امانیان (سرپرست گروه) از ترکمن صحرا (گلستان)، علی شاه حسینی (سرپرست گروه) از تفرش (مرکزی)، حبیب الماسیان (سرپرست گروه) از مشهد (خراسان رضوی)، عزیز تنها (سرپرست گروه) از تربت جام (خراسان رضوی) و سعید علی اسماعیلی (سرپرست گروه) از ورامین (تهران) انتخاب شدند.

در بخش تک نمای فرهنگ رضوی مصطفی مسگری قطعه «زیارت» از مشهد (خراسان رضوی) به عنوان منتخب این جشنواره معرفی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131