تمجید رهبر ارکستر جوانان جهان از یک کنسرت ایرانی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1198

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تمجید رهبر ارکستر جوانان جهان از یک کنسرت ایرانی

تمجید رهبر ارکستر جوانان جهان از یک کنسرت ایرانی
تمجید رهبر ارکستر جوانان جهان از یک کنسرت ایرانی

رهبر ارکستر جوانان جهان به تماشای کنسرت سامان احتشامی نشست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، سامان احتشامی با همراهی گروه کُر فیلارمونیک ایران کنسرت "پیانو، ملودیکا و سازهای ضربی" را پنجشنبه شب 14 مردادماه در حالی در تالار وحدت روی صحنه برد که رهبر ارکستر جوانان جهان مهمان ویژه این اجرا بود.
دامیانو جورانا درباره این اجرا گفت: برای اولین بار بود که به تماشای یک کنسرت ایرانی نشستم و واقعا لحظلات هیجان‌انگیز و فوق‌العاده‌ای را تجربه کردم.
او ادامه داد: این کنسرت یکی از شادترین و بهترین اجراهایی بود که در طول عمرم شاهد بوده‌ام و این خاطره برای همیشه در ذهنم ثبت خواهد شد.
جورانو همچنین تاکید کرد: از لحاظ موسیقایی شاهد نوازندگی متفاوتی از پیانو بودم که در آن اکثر لهجه‌ها به شکل حیرت‌انگیزی نواخته می‌شد. همچنین سازهای ضربی در کنار این کار توانسته بود تلفیقی خوب را به اجرا بگذارد.
او افزود: موسیقی ایرانی از بخش‌های متفاوتی تشکیل شده و هر بخش آن برای من شگفت‌آور و در عین حال زیبا است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131