برنامه ویژه ارکستر سمفونیک کوبا برای ۹۰ سالگی کاسترو

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 920

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برنامه ویژه ارکستر سمفونیک کوبا برای ۹۰ سالگی کاسترو

برنامه ویژه ارکستر سمفونیک کوبا برای ۹۰ سالگی کاسترو
برنامه ویژه ارکستر سمفونیک کوبا برای ۹۰ سالگی کاسترو

ارکستر سمفونیک کشور کوبا به‌مناسبت ۹۰ سالگی «فیدل کاسترو» قطعه جدیدی را تنظیم و اجرا می‌کند.

به گزارش ایسنا، «پرنسا لاتینا» نوشت: ارکستر سمفونیک ملی کوبا به‌مناسبت تولد ۹۰ سالگی «فیدل کاسترو» رهبر انقلاب تاریخی این کشور، قطعه‌ای را به نام «لیما و اشعار فیدل» اجرا می‌کند.

«روبرتو والرا» مایستر ارکستر سمفونیک کوبا که استاد دانشگاه هم هست، این قطعه موسیقی را که شامل اشعاری است که با «کاسترو» تقدیم شده، تنظیم کرده است. اشعاری از «کاریلدا الیور»، «جیزز اورتا روییز»، «میترا آکوییره» و «نیکولاس گوییلن» شعرای کوبایی در این قطعه گنجانده شده است.

کنسرت ویژه جشن ۹۰ سالگی «فیدل کاستر» ۱۳ اوت در سالن تئاتر ملی کوبا برگزار می‌شود و علاوه بر نوازندگان کوبایی، میزبان یک آهنگساز روس هم خواهد بود. هنرمندان کوبایی در برنامه‌های مختلف در آن روز به رهبر انقلابی خود ادای احترام می‌کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131