نامه گروهی از فعالان حوزه موسیقی به رئیس‌جمهور

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 890

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نامه گروهی از فعالان حوزه موسیقی به رئیس‌جمهور

نامه گروهی از فعالان حوزه موسیقی به رئیس‌جمهور

نامه گروهی از فعالان حوزه موسیقی به رئیس‌جمهور
نامه گروهی از فعالان حوزه موسیقی به رئیس‌جمهور

رییس هیأت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی خراسان رضوی - میثم قومورلو - به نمایندگی از برخی فعالان حوزه موسیقی در شهر مشهد، نامه‌ای را خطاب به رییس‌جمهور منتشر کرده است.

در متن این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: «کار خود را به خداوند وا می‌گذارم که او نسبت به بندگان بصیر و بیناست (سوره غافر آیه ۴۴)

هنر موسیقی،‌ تلفیقی از دانش‌، اندیشه و فطرت خدادادی است که مظهر فطرت خدادادی، در درجه اول، حنجره انسان‌ها و در درجه دوم، سازهایی است که به دست انسان‌ها ساخته شده است. پس می‌بینید که پایه،‌ پایه‌ الهی است. (مقام معظم رهبری)

 با سلام و احترام

 ریاست محترم جمهموری اسلامی ایران

سخت است آغاز نامه‌ای که با دل‌شکستگی و جهت گلایه به رئیس جمهور محترم نوشته می‌شود. رئیس جمهور عزیزی که با انتخاب او بارقه‌های امید در دل تمامی هنرمندان و عاشقان فرهنگ و هنر فاخر این سرزمین ایجاد گردید و البته هنوز نیز با تمامی نامهربانی‌ها به افول نگراییده است. ولی چه کنیم که دست‌مان از همه‌جا کوتاه است و همه مسئولان و متولیان امر از حمایت‌مان سرباز زده‌اند و اکنون شما را به عنوان ملجا و پناهگاه خود می‌بینیم. امید داریم درد دل ما به گوش شما برسد تا بلکه در این اوضاع وانفسای موسیقی در شهر و استان‌مان، شما دستگیر این هنر پاک باشید.

 جناب آقای دکتر روحانی؛

غمگینیم که در ولایت امام مهربانی‌ها، هنر موسیقی این‌گونه دستخوش نامهربانی‌هاست و دل هنرمندان از بی‌مهری‌ها گرفته‌ است. لازم است بدانید قریب به ۱۲ سال است به‌جز چند مورد انگشت‌شمار، در این شهر کنسرتی برگزار نگردیده است، ولی هنوز انتقاد از برگزاری کنسرت است و بر آن تاخته می‌شود و کنسرت‌ها یکی پس از دیگری لغو می‌شوند. طوری که هیچ هنرمندی جرأت نزدیک شدن به این شهر و استان را ندارد و سال‌هاست داغ لذت بردن از اجرای موسیقی ناب بر دل شهروندان شهر بهشت مانده است.

دردآور است که نتیجه این دوری از ارائه رسمی هنر ارزشمند و فاخر تبدیل شدن مشهد مقدس به یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های تولید و عرضه موسیقی زیرزمینی در سطح کشور است (که استاندار محترم نیز چندی پیش در مصاحبه خویش بر آن تأکید نمودند).

عزیز حامی هنر؛

هنرمندان این خطه همواره مخالف موسیقی‌ای بوده‌اند که به‌عنوان «موسیقی لهوی» شناخته می‌شود و از دیگر سو  به حضرت‌عالی اطمینان می‌دهیم در تمامی کنسرت‌هایی که توسط هنرمندان بومی و متعهد این‌ شهر و در سال‌های نه‌چندان دور برگزار گردیده به‌جز فضایی آرام و متین در طول اجرای برنامه نکته‌ دیگری مشاهده نگردیده و زین پس نیز مشاهده نخواهد گردید.

 آقای رئیس جمهور؛

خواسته هنرمندان موسیقی مشهد که همانا برخورداری از حقوق تعریف‌شده در قانون اساسی این کشور است نه بی‌جاست، نه زیاده و نه نامشروع.

ما از جنابعالی که متولی اجرای قانون هستید خواستار پیگیری احترام به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای  محترم نگهبان از جانب وزیر محترم و تمامی مسئولان هستیم.

ما خواهان آنیم در این آشفته بازار که از همه جهات و تمامی رسانه‌های دیداری و شنیداری خارج از کشور، آماج موسیقی‌هایی هستیم  که مصداق عینی تهاجم فرهنگ بیگانه‌اند به هنرمندان متعهد و عاشق ملک و موطن  خویش اجازه داده شود با گنجینه هنر ایرانی و استفاده از موسیقی غنی این سرزمین به مقابله با این تهاجم غیرقابل کتمان برخیزند و به‌راستی برای دفاع از کیان فرهنگی ایران عزیز اسلحه‌ای قدرتمندتر از فرهنگ و هنر آسمانی  این سرزمین می‌توان یافت؟

دلبر که جان فرسود از او،‌ کام دلم نگشود از او/ نومید نتوان بود از او، باشد که دلداری کند

صبورانه منتظر اقدام و بذل عنایت حضرتعالی هستیم.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131