وزارت ارشاد خود را مسئول برگزاری کنسرت ها می داند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 900

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزارت ارشاد خود را مسئول برگزاری کنسرت ها می داند

وزارت ارشاد خود را مسئول برگزاری کنسرت ها می داند
وزارت ارشاد خود را مسئول برگزاری کنسرت ها می داند

اردبیل- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد خود را مسئول برگزاری کنسرت ها می داند و بر همین اساس لغو امتیاز کنسرت ها در برخی شهرها پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر،  علی جنتی صبح پنجشنبه در حاشیه شورای اداری استان اردبیل در جمع خبرنگاران تصریح کرد: بنده با مقامات قضایی صحبت های متعدد و نامه نگاری داشتم تا مشکل برخی کنسرت ها رفع شود.

وی در خصوص لغو امتیاز برخی کنسرت ها متذکر شد: مقامات قضایی این طور اظهار داشتند که در برخی کنسرت ها رعایت مسائل اخلاقی نمی شود به طوری که تماشاچیانی داشتیم که در این مراسم پایکوبی داشتند و بر این اساس ما به دنبال ساماندهی و بهبود وضعیت برگزاری کنسرت ها هستیم.

وزیر ارشاد تاکید کرد: از سوی دیگر همه هنرمندان باید فرصت عرضه تولیدات خود را داشته باشند و در عین حال کنسرت ها فرصت رشد نشاط اجتماعی و فردی را برای شهروندان فراهم سازند.

جنتی در خصوص ممانعت از برگزاری کنسرت در شهر مشهد اضافه کرد: به مدت ۱۱ سال است که با ممانعت امام جمعه شهر کنسرت در این شهر برگزار نمی شود.

وزیر ارشاد تصریح کرد: امام جمعه شهر بر این اعتقاد است که کل شهر به مثابه بقعه مبارکه امام رضا (ع) باید پنداشته شود و به همین دلیل با فشاری که به دستگاه قضایی وارد آورده اند مانع از برگزاری کنسرت می شوند.

جنتی تاکید کرد: ما به احترام جایگاه والای امام رضا (ع) عدم برگزاری کنسرت در مشهد را پذیرفتیم با این وجود در برخی شهرها از جمله سبزوار و نیشابور نیز دخالت هایی صورت می گرفت.

وی تاکید کرد: این دخالت ها در حالی است که خوانندگان شاخص کشور از جمله سالار عقیلی، شهرام ناظری و ... به دنبال برگزاری کنسرت بودند و با این وجود با اقدام آنها ممانعت می شد.

وی افزود: ما با دستگاه قضایی مذاکراتی داشتیم که کنسرت های سنتی در برخی شهرها بدون مشکل برگزار شود و این موضوع در دست پیگیری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131