اولین آلبوم رسمی موسیقی عربی «علوانیه» ضبط می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1144

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین آلبوم رسمی موسیقی عربی «علوانیه» ضبط می شود

اولین آلبوم رسمی موسیقی عربی «علوانیه» ضبط می شود
اولین آلبوم رسمی موسیقی عربی «علوانیه» ضبط می شود

اهواز ـ اولین آلبوم موسیقی سبک «علوانیه» که اخیرا به ثبت ملی رسیده و در فرآیند ثبت جهانی است با حمایت استاندار خوزستان، ضبط و به بازار موسیقی می آید.

استاندار خوزستان در خلال بازدید از غرفه «میراث معنوی» نمایشگاه هفته دولت در استان، در گفتگو با خبرنگار مهر، بر ضرورت توجه و توسعه میراث معنوی تاکید کرد و گفت: ثبت موسیقی علوانیة یک ظرفیت برجسته ای در حوزه میراث معنوی است و لازم است از چنین موضوعاتی حمایت شود.

غلامرضا شریعتی همچنین افزود: بنا به درخواست مسئول غرفه میراث معنوی، برای ضبط اولین آلبوم این نوع موسیقی حمایت لازم را انجام می دهیم.

به گزارش مهر، غرفه میراث معنوی به مدیریت «قاسم منصور آل کثیر» جزو غرفه های کمیته انجمن های مردم نهاد به دبیری «رضا فریدونی» است که برای نشر و معرفی میراث معنوی در سالن امام رضا(ع) روزانه برنامه های متنوعی از جمله برپایی اجرای زنده موسیقی علوانیه را بر عهده گرفته است.

موسیقی علوانیه سال گذشته به عنوان میراث معنوی مردم عرب استان به ثبت رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131