ناصر پلنگی در موزه موسیقی کارگاه آموزشی برگزار کرد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1336

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ناصر پلنگی در موزه موسیقی کارگاه آموزشی برگزار کرد

ناصر پلنگی در موزه موسیقی کارگاه آموزشی برگزار کرد
ناصر پلنگی در موزه موسیقی کارگاه آموزشی برگزار کرد

20 نفر از فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته نقاشی درکارگاه آموزشی فتو کلاژ و فتو مدیا با موضوع خاطره های قومی ( سازهای موسیقی) توسط ناصر پلنگی در نگارخانه شهرآوا شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، 20 نفر از فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته نقاشی در کارگاه آموزشی روزه فتو کلاژ و فتو مدیا با موضوع خاطره های قومی (سازهای موسیقی) توسط دکتر ناصر پلنگی در نگارخانه شهر آواشرکت کردند. این ورکشاپ از سری ورکشاپ های تخصصی بینا رشته ای این نگارخانه می باشد که پس از هر ورکشاپ از کارهای انجام شده نمایشگاهی برگزار می‌شود. این ورکشاپ جنبه پژوهشی داشته و با توجه به اینکه دراین نگارخانه در فضای موزه موسیقی واقع شده است، محوریت این ورکشاپ بر اساس تم ها و المانهایی از ساز و موسیقی است که ناصر پلنگی در سه جلسه کارگاه با هنرجویان با تکنیک فتو کلاژ و فتومدیا با موضوع خاطره های قومی ( سازهای موسیقی)  کار می کنند تا هنر جویان بتوانند با بهره گیری از این تکنیک به خلق اثاری بپردازند که از مجموع این آثار اجرا شده بتوان نمایشگاهی در خور در نگارخانه شهر آوا برگزار کرد.

در این جلسات مروری بر مبانی قواعد طراحی ذهنی داشتند و پس از این گفتمان با توجه به منابع تصویریی که توسط آرشیو موزه موسیقی در اختیار هنر جویان قرار داده شده بود با تکنیک فتو کلاز و فتو مدیا شروع به پرداخت بکراندی تاریخی برای آثار خود شدند.

در جلسات آتی این ورکشاپ با همین تکنیک هنر جویان شروع به خلق آثاری از این دست می‌زنند که پس از پایان ورکشاپ آثاری با ساختاری تکنیکی با موضوع موسیقی و خاطره های قومی نمایشگاهی گروهی در نگارخانه شهر آوا برزار خواهد شد.

 

استاد محمدرضا درویشی  آهنگ‌ساز وپژوهشگر موسیقی و مؤلف دائرةالمعارف سازهای ایرانی از جمله اساتیدی بود که از آثار هنرجویان این گارگاه آموزشی بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131