باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1089

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند

باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند
باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند

دبیر آکادمی نوبل گفت: به اندازه کافی به آقای دیلن زنگ و ایمیل زده‌ایم و دیگر کافیست، من اصلا نگران نیستم و فکر می‌کنم که در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، سارا دنیوس دبیر دائمی آکادمی «نوبل» اعلام کرد که با نزدیک‌ترین همکار باب دیلن تماس گرفته و ایمیل فرستاده تا این خواننده 74 ساله جایزه قابل توجه 927740 دلاری خود را دریافت کند.

این خبر به دنبال جواب ندادن باب دیلن یک هفته پس از اعلام اعطای جایزه نوبل ادبیات به این خواننده و ترانه‌سرا منتشر شد.

از هفته گذشته که آکادمی نوبل خبر اعطای بالاترین جایزه ادبی جهان به «باب دیلن» خواننده و ترانه‌سرا را اعلام کرده تا کنون هیچ خبری از این خواننده نشده و حتی به تماس و ایمیل دبیر آکادمی نوبل پاسخ نداده است.

دنیوس در این مورد گفت:" تا کنون جواب‌های محبت‌آمیزی دریافت کرده‌ایم اما نمی‌دانیم باب دیلن کجاست".

شرایط به وجود آمده و عدم پاسخگویی باب دیلن حتی به تلفن برگزار کنندگان و تیم نوبل، این آکادمی را در وضعیت و موقعیت بغرنجی قرار داده است.

دبیر دائمی نوبل در ادامه افزود:"به اندازه کافی به آقای دیلن زنگ و ایمیل زده‌ایم و دیگر کافیست، من اصلا نگران نیستم و فکر می‌کنم که در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور خواهد یافت".

هفته گذشته آکادمی نوبل، باب دیلن اسطوره 75 ساله موسیقی را به دلیل «خلق اصطلاحات و سبک جدید شعری در سنت ترانه‌سرایی آمریکا» شایسته دریافت جایزه نوبل ادبیات دانست.

با اعلام این خبر باب دیلن و جورج برنارد شا تنها دو انسانی هستند که توانسته‌اند جایزه اسکار و نوبل را ازآن خود کنند.

مراسم اهدای جایزه نوبل ادبیات در تاریخ دهم دسامبر به صورت رسمی در آکادمی نوبل در سوئد به باب دیلن اهدا خواهد شد. اسوتلانا الکسیه‌ویچ سال گذشته چهاردهمین زنی بود که مفتخر به دریافت نوبل ادبیات شد.