دی‌کاپریو در نقش یک پیشگام موسیقی راک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1163

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دی‌کاپریو در نقش یک پیشگام موسیقی راک

دی‌کاپریو» در نقش یک پیشگام موسیقی راک
دی‌کاپریو در نقش یک پیشگام موسیقی راک

لئوناردو دی‌کاپریو قرار است در فیلمی درباره «سم فیلیپس» بنیانگذار موسیقی راک نقش‌آفرینی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین،  «دی کاپریو» که امسال پس از سال‌ها انتظار جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را کسب کرد، در فیلمی به اقتباس از رمان «سم فیلیپس: مردی که راک اند رُل را اختراع کرد» علاوه بر بازیگری، تهیه‌کنندگی نیز را بر عهده خواهد داشت.

«سم فیلیپس» تهیه‌کننده موسیقی بود که نقش مهمی در به وجود آمدن راک اند رول به عنوان یک سبک موسیقی پرطرفدار در دهه ۱۹۵۰ داشت. از طریق وی هنرمندان بااستعداد زیادی کشف شدند و اوج موفقیت او در راه‌اندازی حرفه‌ای «الویس پریسلی» در سال ۱۹۵۴ بود.

کمپانی فیلمسازی پارامونت حق ساخت این اقتباس سینمایی را در اختیار گرفته است و با «لئوناردو دی‌کاپریو» را نیز به عنوان بازیگر و همچنین تهیه‌کننده مشترک این فیلم به توافق رسیده است اما هنوز نویسنده و کارگردان فیلم مشخص نشده است.

«دی کاپریو» اولین‌بار در سال ۱۹۹۳ برای فیلم «یه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌ده» نامزد جایزه نقش مکمل اسکار شد و سپس در سال‌های ۲۰۰۵ )هوانورد)،‌ ۲۰۰۶ (الماس خونین)، ۲۰۱۴ (گرگ وال استریت) نیز مجددا نامزد اسکار بازیگری شد تا سرانجام امسال برای بازی در فیلم «بازگشته» موفق به کسب این جایزه مهم سینمایی شود.

پروژه جدید او که مستندی با موضوع تغییرات آب و هوایی با عنوان «پیش از طوفان» است، اخیرا در آمریکا اکران شده است.