سکوت «باب دیلن» شکست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1316

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سکوت «باب دیلن» شکست

سکوت «باب دیلن» شکست
سکوت «باب دیلن» شکست

«باب دیلن» برنده نوبل ادبیات 2016 پس از بیش از دو هفته سکوت در مورد کسب این جایزه مهم ادبی و حواشی بسیار، سکوت خود را شکست.

به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت:آکادمی نوبل ادبیات روز 22 مهرماه نام «باب دیلن» خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی را به عنوان برنده این دوره مهم‌ترین جایزه ادبی جهان معرفی کردند اما او تاکنون در این مورد سکوت کرده و حتی عنوان کسب این جایزه را از روی سایتش برداشته بود. با این حال اخیرا خبر رسیده او به تماس تلفنی «سارا دانیوس» دبیر دائمی آکادمی سوئدی پاسخ داده و گفته است: بعد از شنیدن این خبر زبانم بند آمده بود.


سکوت طولانی «دیلن»‌ حتی باعث شد یکی از اعضای آکادمی نوبل او را به تکبر و گستاخی متهم کند. «دانیوس» هم که پیش از این گفته بود دیگر با «دیلن» تماسی نمی‌گیرد،‌ اخیرا دوباره شانسش را امتحان کرده و این بار به هدفش رسیده است.


برنده نوبل ادبیات 2016 در تماس اخیرش به «دانیوس» گفته است: کسب این افتخار مایه مباهات من است. خبر جایزه نوبل واقعا زبان من را بند آورد.


او همچنین در مصاحبه‌ای با «دیلی تلگراف» گفت: در صورت امکان،‌ مسلما در مراسم دریافت جایزه نوبل شرکت می‌کنم. باور کردنش سخت است... این فوق‌العاده است، ‌باورنکردنی‌ است. کی فکرش را می‌کرد؟


بنیاد نوبل که جزییات سخنان اخیر «دیلن» را منتشر کرده، اعلام کرده که هنوز تصمیم قطعی در مورد حضور قطعی این هنرمند در مراسم اعطای نوبل که ماه دسامبر در استکهلم برگزار می‌شود، گرفته نشده است.


‌این آکادمی اعلام کرده: بنیاد نوبل اطلاعات جدید را هرچه سریع‌تر در اختیارتان خواهد گذاشت. سخنگوی «دیلن» هم هنوز به سوالاتی که درباره حضور یا عدم حضور برنده نوبل در این مراسم مطرح شده،‌ پاسخ شفاف نداده است.


آکادمی نوبل روز پنج‌شنبه (۲۲ مهرماه) نام «باب دیلن» را به عنوان برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۶ اعلام و «خلق تعابیر جدید شاعرانه در سنت شعر آمریکایی» را علت برگزیدن او عنوان کرد.
انتخاب یک ترانه‌سرا و خواننده به عنوان برنده نوبل ادبیات، واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشته است.


یکی از جدیدترین واکنش‌های منفی به این خبر از آنِ «ماریو وارگاس یوسا» نویسنده مشهور پرویی و برنده نوبل ادبیات سال 2010 است. او در گفت‌وگویی با خبرگزاری آلمان درباره اعطای این جایزه ادبی به «باب دیلن» گفت: «باب دیلن» بی‌تردید آهنگساز و خواننده توانایی است، اما نویسنده مهمی محسوب نمی‌شود.


«
یوسا» که این روزها را در برلین آلمان می‌گذراند، گلایه کرد که ادبیات به "عالم تفریح و سرگرمی" پیوسته است. نویسنده «سور بز» همچنین گفت که اعطای جایزه ادبی به این ترانه‌سرای مشهور، نمایانگر "سطحی‌شدن فرهنگ در روزگار ماست."

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131