پیداشدن نامه اعتراضی «جان لنون» به ملکه الیزابت پس از نیم‌قرن

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1728

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیداشدن نامه اعتراضی «جان لنون» به ملکه الیزابت پس از نیم‌قرن

پیداشدن نامه اعتراضی «جان لنون» به ملکه الیزابت پس از نیم‌قرن
پیداشدن نامه اعتراضی «جان لنون» به ملکه الیزابت پس از نیم‌قرن

نامه‌ای از جان لنون خواننده گروه «بیتلز» در سال ۱۹۶۵ با موضوع اعتراض به دخالت در مناقشه نیجریه و حمایت از آمریکا در جنگ ویتنام و برگرداندن مدال امپراتوری بریتانیا به ملکه الیزابت توسط شخصی ناشناس کشف شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، سال 1965 جان لنون خواننده گروه «بیتلز» طی نامه‌ای در اعتراض به دخالت بریتانیا در جنگ ویتنام و «بیافرای نیجریه» مدال امپراتوری بریتانیا را به ملکه الیزابت برگرداند. این نامه دیروز در وسایل شخصی فردی گمنام پیدا شد.

کارشناسان قیمت این نامه را 60 هزار پوند معادل 73 هزار دلار تخمین زده‌اند. لنون در این نامه  برای ملکه بریتانیا بطور کامل توضیح داده است که چرا این مدال افتخار را به ملکه بازمی‌گرداند.

لنون در این نامه که در سال 1965 تحریر شده، می‌نویسد: عالیجناب، من این مدال «عضویت امپراتوری بریتانیا»(MBE) را در اعتراض به مشارکت بریتانیا در مناقشه «بیافرای نیجریه» و حمایت بریتانیا از آمریکا در جنگ ویتنام و نیز دخالت در امور ترکیه، به شما برمی‌گردانم.

جان وینستون لنون خواننده، ترانه سرا، موسیقیدان، آهنگساز و شاعر، از معروف‌ترین و برجسته‌ترین چهره‌های دنیای موسیقی راک، در انگلستان، به دنیا آمد. او به‌عنوان یکی از اعضای مؤسس گروه بیتلز و یکی از تاثیرگذارترین افراد در افزایش بافت موسیقی عامه‌پسند، در سراسر جهان شناخته شد. وی به‌همراه پل مک‌کارتنی یکی از موفق‌ترین مشارکت‌ها را در نوشتن ترانه در قرن بیستم انجام دادند. لنون آخرین آلبومش با نام «فانتزی دو» را در سال 1980 منتشر کرد، اما سه هفته پس از انتشار این آلبوم به ضرب گلوله به قتل رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131