نصرالله مدقالچی، دوبلور پیشکسوت در آلبوم «چشم انتظار» دکلمه‌خوانی می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1284

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نصرالله مدقالچی، دوبلور پیشکسوت در آلبوم «چشم انتظار» دکلمه‌خوانی می‌کند

نصرالله مدقالچی، دوبلور پیشکسوت در آلبوم «چشم انتظار» دکلمه‌خوانی می‌کند
نصرالله مدقالچی، دوبلور پیشکسوت در آلبوم «چشم انتظار» دکلمه‌خوانی می‌کند

آلبوم موسیقی «چشم انتظار» به آهنگسازی رامین صفایی، خوانندگی وحید تاج، روایت نصرالله مدقالچی و حضور تعدادی از نوازندگان مطرح موسیقی این هفته در بازار منتشر می شود.

رامین صفایی آهنگساز آلبوم «چشم انتظار» در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این آلبوم که چهارشنبه ۱۲ آبان ماه توسط موسسه «رهگذر هفت اقلیم» روانه بازار موسیقی می شود مشتمل بر هفت قطعه بی کلام و با کلام است که دو تصنیف آن به خوانندگی وحید تاج برای علاقه مندان موسیقی ارائه شده است. این در حالی است پنج قطعه دیگر نیز آثاری بی کلام هستند که در تعدادی از آنها استاد نصرالله مدقالچی دوبلور پیشکسوت کشورمان به عنوان دکلمه خوان حضور دارد.

وی درباره ویژگی های این آلبوم موسیقایی توضیح داد: مضمون بیشتر قطعاتی که برای این اثر موسیقایی در نظر گرفته شده آثاری برگرفته از شاعرانی چون فردوسی و شهریار با مضمون مرگ و زندگی است که ما سعی کردیم از دریچه موسیقی به آن بپردازیم. محتوای این آلبوم به شکلی است که ناگزیر بودن مواجهه انسان با مرگ و برخوردی را که می تواند با این موضوع داشته باشد القا می کند، موضوعی که به اعتقاد همه ما یک حقیقت محض است و چه بخواهیم و چه نخواهیم روزی با آن مواجه خواهیم شد.

صفایی افزود: البته با توجه به اینکه بنده مدتی پیش عزیز از دست رفته ای داشتم، بنابراین انتخاب نام «چشم انتظار» نیز از این فضا نشات گرفته، ضمن این که همین واژه چشم انتظار استعاره از این است که مدت‌هاست عزیزانی را از دست داده ایم اما همچنان چشم انتظار آنها هستیم.

این آهنگساز در معرفی عوامل اجرایی اثر نیز گفت: شهریار ظریفی تار، مهران توکلی تمبک، حسین رضایی نیا دف، معتمد سامانی عود و تار باس، سینا جهان آبادی کمانچه، شاهو عندلیبی نی و مهرداد ناصحی قیچک به همراه وحید تاج خواننده هنرمندانی هستند که در آلبوم «چشم انتظار» به عنوان عوامل اجرایی حضور دارند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131