بادی کارا به جشنواره فجر می‌آید/ دلایل توقف فعالیت ارکستر مجلسی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 860

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بادی کارا به جشنواره فجر می‌آید/ دلایل توقف فعالیت ارکستر مجلسی

بادی کارا به جشنواره فجر می‌آید/ دلایل توقف فعالیت ارکستر مجلسی

بادی کارا به جشنواره فجر می‌آید/ دلایل توقف فعالیت ارکستر مجلسی
بادی کارا به جشنواره فجر می‌آید/ دلایل توقف فعالیت ارکستر مجلسی

رهبر ارکستر «بادی کارا» ضمن تشریح تازه ترین فعالیت های این گروه در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، دلایل توقف فعالیت های ارکستر مجلسی را تشریح کرد.

بردیا کیارس نوازنده، آهنگساز و رهبر ارکستر «بادی کارا» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های این مجموعه موسیقایی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته بنا براین است که در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر امسال کنسرت هایی را برگزار کنیم البته بعد از حضور در جشنواره، برنامه هایی برای حضور گروه در شهرستان ها برای برگزاری کنسرت پیش بینی شده که در وقت مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که طی اجرای اول کنسرت در هفدهمین جشن خانه موسیقی استقبال خوبی از برنامه اجرایی ما شد، این تجربه موفق حاصل همکاری و همراهی موسسان و نوازندگان ارکستر بوده که بنده به دعوت آنها افتخار حضور را پیدا کردم و حالا بسیار خوشحالم این توانمندی به حدی رسیده که می توانیم در جشنواره موسیقی فجر و تهران و شهرستان ها کنسرت هایی را برگزار کنیم.

این نوازنده و رهبر ارکستر درباره توقف چندین ماهه فعالیت های ارکستر مجلسی تهران نیز توضیح داد: ارکستر مجلسی تعطیل نشده فقط ما دنبال پروژه هایی هستیم که بتوانیم به بهترین کیفیت ممکن برنامه هایی را روی صحنه اجرا کنیم که مانند اجراهای قبلی با اقبال مخاطبان مواجه شود. ضمن اینکه برگزاری همین برنامه نیازمند یک اسپانسر مالی قوی است که باید به عنوان حمایت کننده در جریان فعالیت های ارکستر قرار بگیرند زیرا که با فروش بلیت کنسرت و اختصاص مبلغ حاصل از فروش بلیت ها به عنوان دستمزد به نوازندگان، رقم ها آنقدر کم می شود که واقعا زیبنده شخصیت نوازندگان نیست.

این آهنگساز در پایان درباره فعالیت های خود در حوزه آهنگسازی فیلم نیز گفت: با توجه به تراکم بالای فعالیت ها چه در حوزه تدریس و چه در حوزه اجرایی هنوز فرصتی برای آهنگسازی فیلم پیدا نکرده ام.

ارکستر «بادی کارا» از جمله مجموعه های نوپای موسیقی کشورمان است که در بخش پایانی هفدهمین جشن خانه موسیقی به رهبری ارکستر بردیا کیارس به اجرای برنامه پرداخت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131