بورسیه‌های موسیقی «آینه دار» معرفی شدند/ حمایت مالی طرح ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1088

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بورسیه‌های موسیقی «آینه دار» معرفی شدند/ حمایت مالی طرح ها

بورسیه‌های موسیقی «آینه دار» معرفی شدند/ حمایت مالی طرح ها

بورسیه‌های موسیقی «آینه دار» معرفی شدند/ حمایت مالی طرح ها
بورسیه‌های موسیقی «آینه دار» معرفی شدند/ حمایت مالی طرح ها

۶ طرح از پژوهشگران ایرانی در نخستین دور از بورس های «آینه دار» توسط هیات داوران این دوره انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بررسی طرح های پژوهشی نخستین دور از بورس های جشنواره «آینه دار» ۶ پژوهشگر ایرانی توسط هیات داوران این دوره انتخاب و معرفی شدند.

طی فراخوان دبیرخانه فستیوال موسیقی «آینه دار» و ثبت نام پژوهشگران و علاقه مندان به امر پژوهش، جلسه داوری بورس های «آینه دار» برگزار شد و طی آن از میان شرکت کنندگان در طرح «حمایت از پژوهش فستیوال آینه دار» ۱۲ طرح به مرحله نهایی راه پیدا کردند و سپس متقاضیان ضمن ارائه طرح های خود، اهمیت و ضرورت طرح های پیشنهادی خود را در حضور هیات انتخاب بیان کردند.

پس از بررسی طرح ها و فرآیند جمع بندی نمرات توسط هیات انتخاب متشکل از علی مغازه ای، مریم قرسو (دبیران فستیوال موسیقی آینه دار)، هومان اسعدی، بابک خضرایی، ساسان فاطمی و آمنه یوسف زاده ۶ پژوهشگر ایرانی به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

بهرنگ نیک‌آیین با پژوهش «موسیقی وآواهای عاشیق‌های زنجان»، بهنام رسایی با پژوهش «مطالعه و معرفی موسیقی آیین های مذهبی زرتشتی»، سالار ماملی با پژوهش «مطالعه ساز دف در کارگان موسیقی کردستان»، محسن محسن پور با پژوهش «مطالعه موسیقی زورخانه»، اشکان نظری با پژوهش «موسیقی هورامان»، محمد شوقی با مطالعه «جامعه شناختی مقوله انتشارات موسیقی در پنجاه سال اخیر در ایران» افرادی هستند که آثارشان مورد تایید هیات انتخاب قرار گرفته است.

دبیرخانه آینه دار با در اختیار گذاشتن امکانات و تامین هزینه های تحقیق برای پژوهش های میدانی و فرآیند تحقیق، نتیجه تلاش و مطالعات این پژوهشگران را سال آینده در قالب کتاب منتشر خواهد کرد. ضمن اینکه برگزیدگان این بورس‌ها نیز موظف خواهند بود با تنظیم یک برنامه‌ دقیق، طبق برنامه‌ای مشخص و مدون در طول مدت اجرای طرح، گزارش‌فعالیت و پیشرفت مطالعات خود را به دبیرعلمی فستیوال آینه‌دار ارائه بدهند.

فراخوان بورس‌های «آینه‌دار» هر سال از اول مرداد تا آخر شهریور اعلام می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131