استقبال بی‌نظیر مخاطبان از موسیقی پراگرسیو راک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 942

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استقبال بی‌نظیر مخاطبان از موسیقی پراگرسیو راک

استقبال بی‌نظیر مخاطبان از موسیقی پراگرسیو راک

استقبال بی‌نظیر مخاطبان از موسیقی پراگرسیو راک
استقبال بی‌نظیر مخاطبان از موسیقی پراگرسیو راک

کهت‌میان با همایون مجدزاده اجرا کرد

کنسرت گروه کهت‌میان که موسیقی را در سبک پراگرسیو راک ایرانی اجرا می‌کنند، شب گذشته با استقبال پرشور مخاطبان در تالار شمس روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کنسرت گروه کَهت‌میان شب گذشته (پنجشنبه ۲۵ آذرماه) با حضور همایون مجد‌زاده به عنوان نوازنده مهمان در تالار ایوان شمس روی صحنه رفت.

درابتدای اجرای شب گذشته این گروه، کاوه دولت‌نیا سرپرست و خواننده کَهت‌میان با بیان اینکه کم‌کم به شب یلدا نزدیک می‌شویم، گفت: قصد داریم امشب با اجرای اشعاری ناب از شاعران بزرگ ایرانی مانند حافظ یک شب ایرانی را در کنار هم داشته باشیم.

در ادامه نیز قطعات «یا رب چه کنم یارم»، «مرغ چمن آتش»، «یار خاموش»، «کعبه مخفی»، «کویر»، «گل مرداب»، «لب خاموش»، «ترک شیرازی»، «حسرت»، «پریشان»، «بی‌تفاوت»، «در کوچه سار شب»، «این قافله عمر عجب می‌گذرد» از شاعرانی چون؛ حافظ، باباطاهر، وفا مراد‌پور، هوشنگ‌ ابتهاج، ‌کاوه دولت‌نیا توسط این گروه اجرا شد.

همایون مجد‌زاده نیز در دو قطعه «ترک شیرازی» و «لب خاموش» گروه کهت ‌میان را همراهی کرد.

دولت‌نیا در هنگام اجرای قطعه «کویر» با درخواست از مخاطبان برای انتشار این موزیک ویدئو گفت: متاسفانه ما هنوز نتوانستیم مرجعی را برای انتشار این قطعه که با مجوز رسمی از وزارت ارشاد و فرهنگی اسلامی و توسط موسسه آوای خورشید منتشر شده پیدا کنیم. در اینجا از همه دوستان می‌خواهم این ویدئو کلیپ را در شبکه‌های مجازی منتشر کنند و به ما در انتشار این کلیپ یاری رسانند.

او ادامه داد: ما برای ساخت این موزیک سختی‌های فراوانی را تحمل کردیم و در سرمای منفی ۱۵ درجه کار می‌کردیم.

خواننده گروه کهت‌میان همچنین درباره قطعه «گل‌ مرداب» گفت: تنظیم این قطعه با قطعه‌ای که در آلبوم «گل مرداب» است مقداری تفاوت دارد.

دولت‌نیا با بیان اینکه در حضور استاد باید گیتار را زمین گذاشت، درباره همایون مجد‌زاده گفت: گاهی اوقات برخی افراد در زندگی آدم قرار می‌گیرند که مسیر زندگی انسان را عوض می‌کنند. در زندگی من نیز یک دوست و یک برادر از اسم و اعتبار خود برای من مایه گذاشته و اون کسی جز همایون مجدزاده نیست.

 در اجرای شب گذشته گروه کهت‌میان احسان یوسف‌بیک نوازنده کیبورد، شهرام نادری نوازنده درامز، محمد محمدلو نوازنده باس، مجید امیری نوازنده گیتار الکتریک و همایون مجد‌زاده نوازنده مهمان، کاوه دولت‌نیا را همراهی کردند.

کنسرت گروه‌ کهت‌میان با استقبال پرشور مخاطبان همراه بود و بعد از اجرای هر قطعه مخاطبان به مدت طولانی گروه را تشویق می‌کردند.

در این اجرا بابک چمن آرا، فرشاد رمضانی، امید روحانی، ‌ احمدرضا محبیان حضور داشتند.

کَهت‌مَیان یک گروه موسیقی پراگرسیو راک ایرانی است که در سال ۱۳۸۱ توسط همایون مجدزاده (نوازنده گیتار الکتریک) تشکیل شد. هدف اولیه گروه موسیقی کهت‌میان، ساختن آهنگ‌هایی همراه با آواز در فضای شرقی بود، اما بعد‌ها گروه به سمت ساخت موسیقی در سبک پراگرسیو راک تغییر مسیر داد. کهت‌میان تا امروز دو آلبوم استودیویی با مجوز وزارت ارشاد عرضه کرده و به اجرای کنسرت در داخل ایران پرداخته است و دو اجرای صحنه‌ای در شهریور و آذرماه امسال داشتند که با استقبال پرشور مخاطبان روبرو شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131