نفیسی: بدنه صنعت موسیقی کشور بیمار و شکننده است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1002

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نفیسی: بدنه صنعت موسیقی کشور بیمار و شکننده است

نفیسی: بدنه صنعت موسیقی کشور بیمار و شکننده است
نفیسی: بدنه صنعت موسیقی کشور بیمار و شکننده است

حافظ خواندن فرصت مغتنمی است

تازه‌ترین آلبوم سهیل نفیسی با عنوان «طرح نو» دوشنبه 29 آذر ماه با حضور پرتعداد طرفداران این خواننده و نوازنده در کافه شناخت تهران رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، افشین معصومی مدیرموسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» و تهیه کننده آلبوم «طرح نو» در ابتدای این مراسم گفت: من شخص سهیل نفیسی را مدت کوتاهی است که می شناسم اما با آثارش سالیان زیادی است که آشنا هستم و همواره به عنوان یک مخاطب دنبال کارهای این هنرمند بودم. اما از وقتی که در عرصه موسیقی مشغول به فعالیت شدم همواره دوست داشتم کاری از وی را منتشر کنم.

وی افزود: متاسفانه در روزهایی هستیم که کارهای خوب در عرصه موسیقی کمتر از قبل شنیده می شود اما خدا را شاکرم که این موقعیت به دست آمد تا بتوانیم آلبوم «طرح نو» را به سرانجام برسانیم و امروز در خدمت شما عزیزان از اثری رونمایی کنیم که بدون هیچ تردیدی جزو یکی از بهترین آثار موسیقایی این ماه های نشر موسیقی است.

سهیل نفیسی خواننده و آهنگساز آلبوم «طرح نو» نیز در این مراسم رونمایی بیان کرد: بیش از پنج سال است که انتشار آلبوم «ترانه های جنوب» می گذرد و امشب فرصت دوباره ای است دوباره به رویاهایم برسم و با انتشار آلبوم «طرح نو» در خدمت شما عزیزان باشم. این پنج سال فرصت بسیار مناسبی بود که روی اشعار حافظ متمرکز و به او نزدیک تر شوم. به اعتقاد من اشعار حافظ فقط در حد یک غزل نیست چرا که جدای ا مفهوم و محتوای بسیار ارزشمندی که برای من داشت به من کمک کرد تا روی ملودی ها و ساز زدنم تاثیر زیادی بگذارد. به هر حال مراس رونمایی امشب یک تولد دوباره برای موسیقی کوچک من است که امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

وی ادامه داد: آلبوم های موسیقی در سال هایی منتشر می شود که متاسفانه بدنه صنعت موسیقی کشور بیش از همه وقت بیمارگونه و شکننده شده است به طوری که کپی شدن های غیر مجاز بدون در نظر گرفتن هیچ یک از مولفه های مادی و معنوی فضای موجود را تحت تاثیر قرار داده که چندان راضی کننده نیست. البته شاید این اتفاق، اتفاق عجیبی نباشد اما شرایط را به سمتی هدایت کرده که صنعت موسیقی در ایران بسیار آسیب پذیر شده است.

این خواننده و آهنگساز در پایان صحبت های خود گفت: امیدوارم روزی متوجه باشیم که خرید یک سی دی از فروشگاه های شهر کتاب و مجموعه های عرضه محصولات فرهنگی هنری چقدر بهتر از کپی کردن غیر مجاز است. باور کنید همه موسیقی فوری شنیدن نیست، بلکه لطف خریدن یک آلبوم موسیقی کار قشنگی است که باید آن را تبدیل به یک عادت کنیم. به هر ترتیب امیدوارم رونمایی از این آلبوم مبارک همه ما باشد چرا که در این روزها حافظ خواندن فرصت مغتنمی است.

آلبوم «طرح نو» به آهنگسازی و خوانندگی سهیل نفیسی و نوازندگی مازیار خواجیان گیتار باس، حسین کمانی گیتار دوم و محمدرضا اصغری کنترباس، ملودیکا، فلوت و پرکاشن از روز سه شنبه 30 آذر در تهران و شهرهای مختلف کشور توزیع می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131