دانشگاه کمبریج و بررسی دستاوردهای دیلن و کوهن در ترانه‌سرایی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1015

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دانشگاه کمبریج و بررسی دستاوردهای دیلن و کوهن در ترانه‌سرایی

دانشگاه کمبریج و بررسی دستاوردهای دیلن و کوهن در ترانه‌سرایی

دانشگاه کمبریج و بررسی دستاوردهای دیلن و کوهن در ترانه‌سرایی
دانشگاه کمبریج و بررسی دستاوردهای دیلن و کوهن در ترانه‌سرایی

دانشگاه کمبریج اعلام کرد یک دوره برای معرفی ترانه‌های باب دیلن و لئونارد کوهن برای دانشجویان برگزار می‌کند تا بتوانند با دستاوردهای این دو ترانه‌نویس بزرگ مدرن آشنا شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، هر چند باب دیلن و لئونارد کوهن بیشتر برای اجرای کنسرت‌های موسیقی شناخته می‌شوند، اما دانشگاه کمبریج اعلام کرد یک کلاس برای بررسی ترانه‌سرایی این دو چهره مطرح موسیقی قرن بیستم تدارک دیده است.

این دوره دانشگاهی به بررسی دستاوردهای باب دیلن و لئونارد کوهن در زمینه ترانه، موسیقی شعر و شعر می‌پردازد.

جیم پوستر استاد ادبیات و رمان نویس و استفن فرون موسیقی‌شناس و گیتاریست با تاکید بر ترانه‌هایی که این دو در دهه ۱۹۶۰ نوشتند، این دوره را برگزار می‌کنند.

این دوره دو روزه ۲۸ و ۲۹ ژانویه برگزار می‌شود و در روز نخست به باب دیلن که بیش از ۵۰ سال ترانه نوشته و اجرا کرده اختصاص دارد. او که به عنوان برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۶ انتخاب شد، برای نوآوری در ترانه‌هایش و پیوند آن با سنت ادبی شایسته دریافت این جایزه شناخته شد.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه‌سرای کانادایی که ماه پیش درگذشت نیز در روز دوم این دوره در مرکز توجه قرار می گیرد و آثاری که با شروع کارش در دهه ۱۹۶۰ سرود، زیر ذره بین می‌رود.

شنبه شب یک برنامه موسیقی رایگان نیز که مرتبط با این دوره است برگزار می‌شود که توسط استیون فرون و استفن بنت گیتاریست اجرا می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131