بزرگداشت ایرج بسطامی باحضور دوستدارانش در بم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1040

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بزرگداشت ایرج بسطامی باحضور دوستدارانش در بم

بزرگداشت ایرج بسطامی باحضور دوستدارانش در بم

بزرگداشت ایرج بسطامی باحضور دوستدارانش در بم
بزرگداشت ایرج بسطامی باحضور دوستدارانش در بم

دومین روز از بزرگداشت ایرج بسطامی به همت بنیاد بسطامی و شرکت خودروسازی کارمانیا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دومین روز از بزرگداشت ایرج بسطامی با حضور عطالله امیدوار، احمد سبحانی (سفیر سابق ایران در ونزوئلا)، حسام سراج، مسعود حبیبی،  جعفر پناهی، شهرام میرجلالی، فرامرز امینی، پور بنایی، معصومه مهرعلی، وحید تاج و اعضای گروه گردون و مقامات استانی به همت بنیاد بسطامی و شرکت خودروسازی کارمانیا برگزار شد.

از برنامه‌های روز دوم این بزرگداشت حضور بر سرمزار ایرج بسطامی بود و حسام الدین سراج، معصومه مهرعلی و وحید تاج قطعاتی را در فراق این هنرمند خواندند.

همچنین عطالله امیدوار بر سر مزار بسطامی اذان گفت.

سپس مرشد حسین شهامت در سخنانی کوتاه گفت: بسطامی همیشه زنده است همانطور که بم زنده است.

سپس مرشد شهامت به اجرای برنامه پرداخت.

در ادامه نیز بداهه‌خوانی و بداهه‌نوازی توسط شهرام رنجبر و چوبداری اجرا شد.

همچنین مراسمی با حضور حبیب اله نیکزادی پناه نماینده مردمم نرماشیر فهرج ریگان رضا اشک فرماندار بم مراسم سالگرد زلزله زدگان بم برگزار شد. در ادامه نیز از خانه پدری ایرج بسطامی بازدید شد. این منزل در حادثه زلزله بم به طور کامل تخریب شده بود. بازدید از ارگ بم و آوازخوانی حسام الدین سراج و وحید تاج از دیگر برنامه‌های این تور دو روزه بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131