چهره بنام‌های موسیقی روی بوم آبرنگ

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1332

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چهره بنام‌های موسیقی روی بوم آبرنگ

چهره بنام‌های موسیقی روی بوم آبرنگ

چهره بنام‌های موسیقی روی بوم آبرنگ
چهره بنام‌های موسیقی روی بوم آبرنگ

یک هنرمند مجموعه‌ای از نقاشی‌های خود را از چهره‌های بنام موسیقی ایران و خراسان به‌نمایش می‌گذارد.

نگار سلیمیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی برپایی پنجمین نمایشگاه انفرادی‌اش اظهار کرد: در این نمایشگاه ۱۶ تابلوی نقاشی در ابعاد بزرگ و با تکنیک آبرنگ به‌نمایش گذاشته می‌شود. آثار به دو بخش تقسیم می‌شوند؛ یک بخش مربوط به چهره‌های بنام موسیقی مانند استاد شجریان، کیهان کلهر و حسین علیزاده است و بخش دیگر گزیده‌ای از طبیعت و سنگ‌ها.

او ادامه داد: در بخش موسیقی به‌دلیل علاقه‌ام به فرهنگ، موسیقی و رقص بومی خراسان، تعدادی از تابلوها با این موضوعات کار شده‌اند. همچنین چهره نورمحمد دُرپور و حاج قربان سلیمانی که دو نفر از هنرمندان موسیقی خراسان هستند در این مجموعه قرار دارد.

این هنرمند نقاش همچنین بیان کرد: من متولد اصفهان هستم، اما چون موسیقی کار می‌کنم و هنگام نقاشی بسیار به موسیقی گوش می‌کنم، این هنر در کارهای نقاشی‌ام نمود پیدا کرده است.

سلیمیان در بخش دیگری از سخنانش درباره تکنیک به کار رفته در آثار نقاشی‌اش گفت: آبرنگ را به‌صورت تخصصی‌تر دنبال می‌کنم و تمام نقاشی‌های این مجموعه با این متریال خلق شده‌اند.

او همچنین به تاثیر حس و حال شخصی‌اش در خلق این آثار اشاره و اظهار کرد: سوژه‌ها اگرچه از روی تصویر کار شده‌اند، اما در نهایت حس و حال خودم را در آن‌ها پیاده کرده‌ام. به‌عنوان مثال نوع به کار بردن رنگ‌ها در ترسیم چهره استاد شجریان به‌گونه‌ای است که نقاشی را نسبت به دیگر تصویرهایی که از این هنرمند دیده‌ایم متفاوت کرده است.

نگار سلیمیان متولد ۱۳۶۲ در اصفهان است. او هنر نقاشی را همزمان با کارشناسی ریاضی پیش برده و از استادانی مانند محمود براتی، عباس بهنیا، جواد دادخواه و نادرمهذب‌نیا آموخته است.

نمایشگاه این هنرمند روز جمعه، ۲۴ دی‌ماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه «هنر ایران» به نشانی چهارراه ولیعصر (عج) به سمت میدان فردوسی، خیابان خارک، ضلع غربی تالار وحدت، شماره ۱۹ افتتاح می‌شود و تا ۲۹ دی از ساعت ۱۱ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131