نسخه‌ای که سیدحامد محمودزاده را حامد همایون کرد

Posted in تازه ها بازدید: 1524

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نسخه‌ای که سیدحامد محمودزاده را حامد همایون کرد

نسخه‌ای که سیدحامد محمودزاده را حامد همایون کرد
نسخه‌ای که سیدحامد محمودزاده را حامد همایون کرد

حامد همایون - خوانند تازه‌کار پاپ - که آلبومش به نام «دوباره عشق» به‌تازگی منتشر شده و قرار است چند روز دیگر در جشنواره موسیقی فجر نخستین کنسرت خود را برگزار کند، در نشستی خبری درباره آلبومش سخن گفت.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست که امروز (۲۶ دی‌ماه) در تالار ایوان شمس برگزار شد، صبا کامکار به نمایندگی از موسسه خیریه «محک» به پیشینه این موسسه اشاره کرد و یکی از راه‌های کسب درآمد آن را هنرمندان دانست.

او همچنین به اولین حضور حامد همایون در بازارچه خیریه محک اشاره و اظهار کرد: عواید حاصل از اجرای همایون به محک داده می‌شود.

در ادامه، رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، گفت: نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری و نیمی دیگر قابل درمان هستند. ما نیازمندیم آگاهی بیشتری درباره پیشگیری از سرطان در جامعه به‌وجود آید.

سپس مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به کمپین سرطان با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خودمراقبی و امید» اظهار کرد: همایون قرار است به ما کمک کند تا پیام‌های مثبت زندگی را به مردم منتقل کنیم. خوشحالم که او قرار است سفیر سلامتی باشد و در کنار پیام امید خود، پیام پیشگیری ما را هم به مردم برساند.

در ادامه، محسن رجب‌پور - تهیه‌کننده آلبوم موسیقی حامد همایون - نیز بیان کرد: چند سال بود که احساس می‌کردم گوش شنیداری جامعه ما به تکرار می‌افتد و پس از تحقیق به این فکر افتادیم که مجموعه‌ای را راه‌اندازی و استعدادیابی کنیم. در نیمه راه استعدادیابی حامد همایون به ما معرفی شد. بعد از بررسی روی صدای او، فرمول تزریق شادی و نشاط به جامعه را برنامه‌ریزی کردیم. ما در شعر و ترانه‌های‌مان غم زیاد داریم. من توقع ندارم در مملکتی که ۵۰ میلیون نفر آن را جوانان تشکیل می‌دهند، وضعیت به این صورت باشد.

او ادامه داد: پیش از این‌که حامد همایون، حامد همایون باشد، فرمول ترویج نشاط، امید و شادی را تمرین کرد. قبل از نوروز ۱۳۹۵، چهار قطعه از او را برای بررسی بازار منتشر کردیم و نگرش خوبی را دیدم. قرار بود همایون پس از نوروز سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کند، اما سرعت فعالیتش باعث شد که زودتر به نتیجه برسد.

رجب‌پور درباره سهیل حسینی - ترانه‌سرای آثار همایون - نیز گفت: او قلم متفاوت و بیان جدیدی از واژه‌های شاهنامه دارد، در موسیقی پاپ این اتفاق کمتر افتاده و در نگاه جامعه، این اتفاق جدیدی است.

او با بیان این‌که آثار همایون روی کانال تلگرامی او قرار گرفته است، از کسانی که این آلبوم را دانلود کرده‌اند، تقاضا کرد که یک نسخه از آلبوم را به یادگار بخرند.

حامد همایون - خواننده - نیز درباره پروسه کار هنری خود تا امروز، توضیح داد: من به‌طور تصادفی با سامان امامی آشنا شدم. او از من خواست با یکدیگر کار کنیم و حرفش به دل من نشست. من کار و زندگی‌ام را در شیراز رها کردم و همراه سهیل حسینی به تهران آمدم و قرار شد کاری را به سبک و سیاق جدید انجام دهیم. جلسه اول که با آقای رجب‌پور ملاقات کردم، برای من با خودکار سبز پنج صفحه نسخه نوشت و گفت، این، نسخه موفقیت تو است، اگر دوست داشتی همدیگر را ببینیم، دو هفته دیگر با قطعاتی جدید به دیدن من بیا و به این ترتیب، همکاری ما شروع شد.

او با بیان این‌که حامد همایون یک نفر نیست، اظهار کرد: همراه‌های من با احساس عاطفه من را همراهی می‌کنند. آقای رجب‌پور به من گفت، ماموریت تو این است که مد مثبت و انرژی را به جامعه تزریق کنی.

در ادامه، سامان امامی - تنظیم‌کننده قطعات حامد همایون - بیان کرد:‌ پتانسیل بالایی را در همایون دیدم و آقای رجب‌پور حرفه‌ای‌ترین تهیه‌کننده بود که می‌توانستم همایون را به او معرفی کنم.

سهیل حسینی نیز در سخنانی کوتاه گفت: مردم ما آنقدر که تشنه شادی هستند، کمتر خوشحال می‌شوند؛ اما این کار آنقدر خوب چیده شد که ما تاثیر آن را در جامعه دیدیم.

رجب‌پور نیز در ادامه، بیان کرد: من رمز سلامت خود و خانواده‌ام را اهدای ۱۰ درصد از درآمدم به امور خیریه می‌دانم. من به هیچ‌کدام از هنرمندان اجازه نمی‌دهم بدون کنسرت کار کنند؛ اما وقتی خانم کامکار خواستند در محک باشد، بی‌درنگ قبول کردم. پس از رفتن به بازارچه تصمیم گرفتم، ۱۰۰ درصد عواید اجرای همایون را به این موسسه اهدا کنم.

او سپس چک اولین اجرای حامد همایون در سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر را که توسط انجمن موسیقی ایران صادر شده بود، به دست کامکار داد.

این تهیه کننده موسیقی از شروع همکاری همایون به‌عنوان سفیر سلامت و مبارزه با سرطان نیز خبر داد و گفت:‌ او چهارم بهمن‌ماه ساعت ۱۹ و ۲۲ در برج میلاد تهران اجرا خواهد کرد که این دو کنسرت به‌مناسبت هفته سرطان برگزار می‌شود.

او همچنین خبر داد که همایون ۳۰ دی‌ماه در جزیره کیش و پس از آن در کرج، اهواز و شیراز و پس از نوروز ۱۳۹۶ در انگلستان، هلند، آلمان و اتریش روی صحنه خواهد رفت.

ادامه این نشست که به پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران اختصاص داشت، رجب‌پور درباره دوری چند ساله شرکت تحت مدیریت او از فعالیت‌های هنری، گفت: ما یک روز هم شرکت‌مان را تعطیل نکردیم و کم‌رنگ شدن ما به‌خاطر کارهای تحقیقی و پژوهشی بوده است.

او همچنین درباره حضور کریس دی‌برگ - خواننده ایرلندی - و اجرایش در ایران نیز توضیح داد: من با تاسیس یک کمپانی در آمریکا در بیشتر شهرها دنیا کنسرت برگزار کرده‌ام، حضور او در ایران متفاوت بود؛ اما دیدگاه او نیز برای کمک به مردم ایران تفاوت داشت و اجرا نکردنش نیز به همین دلیل بود. امیدواریم کریس دی‌برگ در ایران اجرا کند.

رجب‌پور در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او پرسید، چه تمهیدی برای معضل تکرار در هنرمندانی که با آن‌ها کار می‌کند، در نظر می‌گیرد؟ گفت: ما ۱۵ سال با گروه آریان کار کردیم و تا وقتی که پهلوان از ایران رفت، این گروه در اوج بود، امروزه ما باتجربه‌تر شده ایم.

او درباره پروژه استعدادیابی نیز اظهار کرد:‌ استعدادیابی ما در حوزه موسیقی پاپ نیست، بلکه تا پایان سال ۱۳۹۶ استعداهایی را در حوزه موسیقی تلفیقی و ایرانی معرفی خواهیم کرد.

این تهیه‌کننده موسیقی در پاسخ به خبرنگاری که درباره نحوه قرارداد او با هنرمندانش پرسید و اظهار کرد که برخی می‌گویند شما هنرمندان را استثمار می‌کنید، گفت: کار ما تجاری، اما محصول ما فرهنگی و هنری است. من تاجر خوبی هستم ما در دنیا مراحلی داریم که محصول خام به ارزش افزوده تبدیل شود. من با همایون قرارداد ۱۰ ساله دارم که تاریخ آن از اول شهریورماه ۱۳۹۵ شروع می‌شود. روزی که پیش من آمد، نامش حامد همایون نبود، بلکه «سیدحامد محمودزاده» بود، من براساس روش مارکتینگ خودم، خواستم او را به برند «همایون» تبدیل کنم. پس از اتمام قرارداد، اگر او بخواهد از نام همایون استفاده کند، باید از من اجازه بگیرد.

او با بیان این‌که کارش برندسازی است، اظهار کرد:‌ من دو شغل دیگر دارم؛ اما در این کار، حاشیه دارم، زیرا نگاهم محلی نیست، اگر کسی بخواهد خلاف قرارداد با من کار کند، با او برخورد جدی می‌کنم. من به حق و حقوق خودم واقف هستم و حق کسی را نمی‌خورم.

وی ادامه داد: ما در ایران، تهیه‌کننده دلال و شکارچی داریم؛ دلال، هنرمندان بقیه را می‌دزدد و شکارچی صبر می‌کند تا کسی از آب و گل درآد و بعد با او قرارداد ببندد.

این تهیه‌کننده با اشاره به این‌که هنرمند دیگری را سال آینده معرفی می‌کند، توضیح داد: اکنون درآمد او، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در ماه است؛ اما تا روزی که بخواهم او را معرفی کنم، باید ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری کنم.

رجب‌پور تاکید کرد: تا وقتی نسبت به هنرمندانم احساس صمیمیت کنم، نمی‌گذارم زمین بخورند، من با آن‌ها احساسی برخورد می‌کنم.

او با بیان این‌که هنرمندان از سود من سهم می‌گیرند، گفت: روزی که با آریان‌ها قرارداد بستم، به پیام صالحی گفتم، برای آلبوم اول چقدر به شما بدهم؟ او گفت، یک میلیون تومان. پس از انتشار و فروش آلبوم، من با درصدی از سود خودم که برای آن‌ها قائل شدم، ۲۹ میلیون تومان پول پرداخت کردم. در حالی می‌توانستم با یک میلیون تومان این کار را انجام دهم.

در پایان این نشست، حامد همایون در سالن تالار ایوان شمس، برای حاضران خواند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131