علیرضا قربانی به یاد شهدای پلاسکو خواند+فیلم

Posted in تازه ها بازدید: 1200

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علیرضا قربانی به یاد شهدای پلاسکو خواند+فیلم

علیرضا قربانی به یاد شهدای پلاسکو خواند+فیلم

علیرضا قربانی به یاد شهدای پلاسکو خواند+فیلم
علیرضا قربانی به یاد شهدای پلاسکو خواند+فیلم

کنسرت علیرضا قربانی شب گذشته با اجرا آثاری از فردین خلعتبری و مهیار علیزاده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا قربانی؛ شب گذشته (جمعه هشتم بهمن‌ماه) در دو سانس 18:30 و 21:30 در سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه رفت.

 قربانی؛ شب گذشته قطعات «روایت انسان»، «نگاه»، «مهتاب‌تر از باران»، «دریای بی‌پایان»، «دوستت دارم» و «ایران» را در بخش اول و قطعات «پرده‌نشین»، «صبح آزادی»، «سوگ»، «شب دهم»، «ارغوان» و «من عاشق چشمت شدم» را در بخش دوم را اجرا کرد.

او در ابتدای برنامه؛ با خوش‌آمدگویی به حاضران گفت: همانطور که می‌دانید طی روزهای گذشته حادثه دلخراش پلاسکو روی داد و تعدادی از هموطنان ما به شهادت رسیدند و جان‌شان را خالصانه به طبق اخلاص گذاشتند و بدون هیچ چشم‌داشتی برای نجات هموطنان خودشان و جان و مال مردم به شهادت رسیدند. تقاضا می‌کنم یک دقیقه سکوت کرده و به احترام این مردان بایستید.

سپس دو قطعه بی‌کلام «راز» به آهنگسازی مهیار علیزاده و «آسمان من» به آهنگسازی فردین خلعتبری اجرا شد.

قربانی قبل از اجرای قطعه «سوگ» گفت: از میان قطعاتی که شما امشب شنیدید؛ چندین قطعه سروده دوست عزیز و هنرمند افشین یداللهی است که امشب در میان ما حضور دارد. این قطعه همچنین تقدیم به آتش‌نشانانی که در حادثه پلاسکو جان باخته‌اند و هنگام اجرا نیز کلیپی از تصاویر حادثه پلاسکو پخش شد.

قربانی همچنین قبل از اجرای قطعه ارغوان از مهیار علیزاده؛ آهنگساز این قطعه؛ خواست روی صحنه بیاید. علیزاده نیز در سخنان کوتاهی گفت: خیلی خوشحالم که امشب در اینجا حضور دارم و فقط باید بگویم که آقای خلعتبری نتوانستند بیایند و از شما می‌خواهم که این هنرمند را نیز تشویق کرده و جایشان‌ را خالی کنیم.

پس از آن نیز قطعه «ارغوان» اجرا شد که به شدت مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت. در پایان این برنامه؛ تیتراژ سریال «کیمیا» به آهنگسازی بهنام ابوالقاسم اجرا شد که این یکی هم با تشویق حاضران همراه بود.

بهنام ابوالقاسم (مدیر هنری و سرپرست ارکستر) و سامان صمیمی (کنسرت مایستر) در این اجرا؛ علیرضا قربانی را همراهی می‌کردند. همچنین آثاری از فردین خلعتبری و مهیار علیزاده و ترانه‌هایی از محمدعلی بهمنی، افشین یداللهی، علیرضا کلیایی، قیصر امین‌پور، هوشنگ ابتهاج، سعدی و حافظ در این برنامه اجرا شد.

http://static0.ilna.ir/serve/czwaBxyhaAo3/ZM5NDRbiRT5-eRia8rYz91gRX3vIcoHf7otfNPZWXfo,/55555555.mov

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131