سال گذشته در بوشهر ۳۰۰ کنسرت برگزار شد

Posted in تازه ها بازدید: 1369

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سال گذشته در بوشهر ۳۰۰ کنسرت برگزار شد

سال گذشته در بوشهر ۳۰۰ کنسرت برگزار شد

سال گذشته در بوشهر ۳۰۰ کنسرت برگزار شد
سال گذشته در بوشهر ۳۰۰ کنسرت برگزار شد

حمیده ماحوزی گفت: استان بوشهر در سال گذشته رکورد اجرای صحنه‌ای موسیقی را با ۳۰۰ اجرا از آن خود کرد و فکر می‌کنم در سال ۹۵ هم به همین شکل است. این نشان می‌دهد که زمینه کار در حوزه موسیقی در بوشهر فراهم است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اجرای ارکستر سمفونیک در این شهر گفت: خوشحالم که بنیاد رودکی و ارکستر سمفونیک تهران زحمت چنین برنامه‌هایی را برعهده گرفتند و همچنین خوشحالم که اولین اجراها در استان بوشهر و از مرز خلیج فارس انجام گرفت با توجه به قطعه «خلیج همیشگی فارس»، همان‌طور که می‌دانید استان بوشهر طولانی‌ترین مرز ایران را با خلیج فارس دارد و حضور ارکستر سمفونیک که یکی از گروه‌های اجرای موسیقی فاخر در ایران است در چنین موقعیتی برای ما ارزشمند بود.

وی درباره نحوه اجرایی شدن اجرا در استان بوشهر گفت: با صحبت‌هایی که با دکتر صفی‌پور، مدیر محترم عامل بنیاد رودکی داشتیم برای حضور ارکستر سمفونیک در بوشهر، خوشبختانه برنامه‌ها به شکل مناسبی به سرانجام رسید و این اتفاق افتاد و ارکستر سمفونیک ابتدا در عسلویه و بعد در بوشهر به روی صحنه رفت. اصالت و تبحری که نوازندگان ارکستر سمفونیک در اجرای موسیقی دارند، قطعاً در استانی که مهد موسیقی است و از دیرباز مردمش با آن عجین بوده‌اند می‌تواند تاثیر مثبتی بگذارد.

مدیر کل ارشاد بوشهر درباره میزان مشارکت در اجرای موسیقی در بوشهر توضیح داد: استان بوشهر در سال 94 رکورد اجرای صحنه‌ای موسیقی را با 300 اجرا از آن خود کرد و فکر می‌کنم در سال 95 هم به همین حد هست. این نشان می‌دهد که زمینه کار در حوزه موسیقی در استان بوشهر فراهم است و حضور چنین گروه‌هایی که به نوعی با موسیقی فاخر پیوند دارند می‌تواند روی علاقه‌مندان و فعالان عرصه موسیقی هم تاثیر بسزایی داشته باشد.

ماحوزی در پایان با اشاره به علاقه برای حضور ارکسترهای فاخر نظیر ارکستر ملی در بوشهر گفت: با توجه به علاقه‌مندی مردم در این حوزه بازهم تلاش می‌کنیم که چنین فرصت‌هایی را فراهم کنیم تا  عزیزان را با شرایط بهتری به اینجا دعوت ‌کنیم و قطعاً حضور چنین گروه‌هایی باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم با موسیقی فاخر می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131