محمد معتمدی در اجرایش از محمد رضا شجریان گفت

Posted in تازه ها بازدید: 1206

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

محمد معتمدی در اجرایش از محمد رضا شجریان گفت

محمد معتمدی در اجرایش از محمد رضا شجریان گفت

محمد معتمدی در اجرایش از محمد رضا شجریان گفت
محمد معتمدی در اجرایش از محمد رضا شجریان گفت

 

به گزارش خبرنگار موسیقی هنری ایران: محمد معتمدی به همراه اعضای ارکسترش در آغاز تور کنسرت های کویر در تالار وحدت تهران به روی سن رفت.

 

معتمدی در سخنانی که رو به حاضرین در تالار وحدت داشت، اشتیاق و خوشحالی خود از برگزاری این کنسرتش را بیان کرد.

 

وی از حمایت ها، عشق و مهری که نسبت به هنرمندان ابراز می شود تشکر کرد.

 

آغاز برنامه با قطعه کویر بود که بنا به گفته محمد معتمدی، شعر و آهنگ ساخته خودش است و برایش نمادی از خودکفایی است.

 

در ادامه و در بخش دوم اجرا، از شاعران آثار ساخته شده، شبنم مقدمی، نگین صدق گویا، امیرحسین مدرس، معصومه کریمی و معصومه شیرازی و بهمن محمدزاده (شاعر برخی آثار معتمدی مانند یلدا و پرواز) نام برد و همچنین به حضور نوازنده ویلن سل، کریم قربانی در سالن اشاره کرد.

 

 در ادامه، و پس از اجرای قطعاتی، نوبت به اجرای قطعه ای ایران، اثر روح الله خالقی رسید که با استقبال حاضران در سالن روبه رو شد.

 

اعضای ارکستر که به اجرای برنامه پرداختند: امیر مهدی مقدم -نوازنده عود-، داود اسلفی -نوازنده پیانو، پویان جمشیدی نوازنده پرکاشن، مسیح مردیها نوازنده ویولنسل و احمد محمدیان نوازنده کلارینت و دودوک در کنار معتمدی هنرنمایی کردند. به گفته معتمدی تمامی این نوازندگان اصفهانی و با میانگین سنی پایین هستند.

 

در ادامه، محمد معتمدی اظهار کرد: من برای استاد شجریان آرزوی سلامتی می کنم. واقعیت این است که نسل ما وقتی آواز را شروع کردیم درصد زیادی از انگیزه های خود را از ایشان گرفتیم و از آثار ایشان مشق کردیم. اجازه بدهید قطعات ایشان به نام و متعلق به خودشان بماند.

 

این اجرا، روزهای چهارم و پنجم اسفند در تالار وحدت تهران برگزار شد.

 

شهرهای یزد و شاهرود نیز میزبان کنسرت های کویر خواهند بود و ادامه این تور کنسرت، از سال ۹۶ خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131