شب به یادماندنی آذری‌ها در تالار بزرگ کشور+فیلم

Posted in تازه ها بازدید: 1176

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شب به یادماندنی آذری‌ها در تالار بزرگ کشور+فیلم

شب به یادماندنی آذری‌ها در تالار بزرگ کشور+فیلم

شب به یادماندنی آذری‌ها در تالار بزرگ کشور+فیلم
شب به یادماندنی آذری‌ها در تالار بزرگ کشور+فیلم

کنسرت «جنجال دو دیوانه» با اجرا مشترک عالیم قاسیمف و پرواز همای در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کنسرت «جنجال دو دیوانه» اجرای مشترک عالیم قاسیمف و پرواز همای شب گذشته ۱۹ بهمن ماه در تالار بزرگ کشور برگزار شد.

 در ابتدای این اجرا پرواز همای و عالیم قاسیمف به زبان‌های فارسی و آذری به میهمانان خوش‌‌آمد گفتند.

  در بخشی از اجرای قطعات عالیم قاسیمف به زبان فارسی با همای همراهی می‌کرد و در بخش‌های دیگری نیز همای به زبان آذری با عالیم همراهی می‌کرد.

همچنین پاشا هنجنی نوازنده نی در بخشی از این کنسرت به اجرای تکنوازی نی پرداخت که بسیار مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

در ادامه قطعه دیوانه دیوانه چو ببیند به زبان ترکی و فارسی اجرا شد که با توجه به موسیقی شادی که این قطعه داشت فضای حاکم بر سالن تغییر کرد و  تماشاگران با تشویق‌هایشان قاسیمف و همای را همراهی می کردند.

در بخشی از این کنسرت موسیقی آذری اجرا شد و عالیم قاسیمف قبل از اجر ا خطاب به نوازنده‌ها گفت: چرا اینطوری می‌زنید، درست بزنید، آن طور که من می‌خواهم بزنید.

  در ادامه نیز قطعاتی از موسیقی آذری و آهنگ‌های قدیمی آذری از جمله «ساری گل» و «گوتمه گوتمه گل گوزل» توسط عالیم قاسیمف اجرا شد که مخاطبان را بسیار به وجد آورد و آن‌ها نیز با او همراهی می‌کردند.

در پایان هر قطعه نیز تماشاگران به شدت عالیم را تشویق می‌کردند و نام او را صدا می‌زدند.

قاسمیف نیز خطاب به تماشاگران گفت: این دفترچه رو نگاه کنید، خیلی مانده بذارید اجرا کنیم.

 پس از پایان بخش اول نیز تماشاگران به شدت عالیم را تشویق می کردند و همه یکصدا می‌گفتند؛ عالیم عالیم عالیم

پارت دوم این کنسرت نیز پس از یک وقفه بیست دقیقه‌ای آغاز شد و مانند پارت اول تماشاگران به شدت عالیم قاسیمف را تشویق می‌کردند و در هنگام خواندن قطعات آذری با او همراهی می‌کردند.

 کنسرت «جنجال دو دیوانه» دو دو پارت برگزار شد که در بخش اول آن قطعات دف و ناقاره، «خدا در روستای ماست»، «حال پریشانی»، «دیوانه چو دیوانه ببیند»، «ترکیب آهنگ‌ةای آذری و فارسی»، «موسیقی آذری»، «سرمست»، «باخیم گوزلرینه» اجرا شد.

 در پارت دوم نیز همنوازی سازها، «بی‌من مخور شراب»، «سن یاریمین قاصدی سن»، «جنجال دو دیوانه»، آواز ، «دیوانه‌تر شدم»، «نگار ختنی» اجرا شد.

  در دکور این کنسرت نیز نمایی از خانه‌‌های آذربایجان و چند تخت که روی آن زیراندازهای از پارچه‌های آذری استفاده شده و یک حوض در وسط سن قرار داده شده بود که فضای سنتی منطقه آذربایجان را تداعی می‌کرد.

 همچنین در این اجرا زکی علی‌اُف (نوازنده تار)، رافایل اسماعیل‌اُف (نوازنده کمانچه)، رافایل اصغراُف (نوازنده بالابان)، جاویدان نبی‌اُف (نوازنده ناقارا)، پاشا هنجنی (نوازنده نی)، محمود نوذری (نوازنده سنتور)، اسفندیار شاهمیر (نوازنده دف)، میلاد علیپور (نوازنده بم‌ساز) و مسلم علیپور (نوازنده کمانچه) عالیم قاسیمف و همای را همراهی می‌کردند.

  این کنسرت جمعه بیستم اسفندماه نیز در ساعت ۲۱:۳۰ در تالار بزرگ کشور برگزار می‌شود.

http://static3.ilna.ir/serve/fjsmLNDP2NS1/ZM5NDRbiRT5-eRia8rYz91gRX3vIcoHf7otfNPZWXfo,/video_2017-03-10_11-16-12.mov

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131