خاطرات پراکنده اثر گروه حال رونمایی شد

Posted in تازه ها بازدید: 1528

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خاطرات پراکنده اثر گروه حال رونمایی شد

خاطرات پراکنده اثر گروه حال رونمایی شد

خاطرات پراکنده اثر گروه حال رونمایی شد
خاطرات پراکنده اثر گروه حال رونمایی شد

«خاطرات پراکنده»؛ نخستین آلبوم موسیقی گروه «حال» در مجموعه فرهنگی ـ هنری شهرکتاب فرشته رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، عصر پنجشنبه نوزدهم اسفند ماه، از نخستین آلبوم گروه موسیقی «حال» با عنوان «خاطرات پراکنده» رونمایی شد. گروه موسیقی «حال» فعالیت خود را از تابستان دو سال پیش با انتشار چند تک آهنگ با سبک موسیقی تلفیقی که معروف ترین آنها قطعه «خاطرات پراکنده» بود آغاز کرد؛ راهی که به گفته وکالیست و سرپرست گروه پر از آزمون و خطا بود. چیزی که سبب شد تا این گروه تازه نفس از ابتدا جنس ترکیبی از موسیقی را تجربه کرده و نوعی موسیقی در سبک‌های راک، جز و امبینت که هم در مضمون قطعات و هم در جنس تنظیم نمود پیدا کند.

در ابتدای آیین رونمایی آلبوم «خاطرات پراکنده»، که با استقبال پرشور مخاطبان و علاقمندان به موسیقی رو به رو شد محمد فکری؛ سرپرست و خواننده این گروه صحبت‌هایی در خصوص شکل‌گیری قطعات این آلبوم بیان کرد: «آلبوم خاطرات پراکنده مجموعه‌ای از ‌تک آهنگ‌های منتشر شده و همچنین چند قطعه جدید است. نام آلبوم نیز برگرفته از قطعه‌ای با همین نام و ملودی آن برداشتی از یکی از قطعات کارلوس سانتانا است. تنظیم بعضی از قطعات که پیش از انتشار آلبوم منتشر شده بودند کمی دچار تغییر شده و تمامی قطعات مجددا و با دقت و وسواس بسیاری توسط آرش پاکزاد میکس و مستر شده است.» حدود بخش اعظم اشعار این آلبوم توسط سید عبدالجواد موسوی سروده شده که اتفاقا در مراسم حضور داشت و او نیز علاوه بر صحبت‌هایی در باب ترانه‌های این آلبوم، شعری را نیز برای حاضرین دکلمه کرد.

در ادامه و پس از پخش انیمیشنی در رابطه با یکی از قطعات آلبوم «خاطرات پراکنده»؛ این گروه قطعاتی از این آلبوم را اجرا کردند؛ قطعاتی که با هم‌خوانی و همراهی حاضران حال و هوای زیبایی پیدا کرد، و البته در پایان این سه آهنگ، محمد فکری که از کودکی و نوجوانی با صدای استاد شجریان به موسیقی و آواز غلاقمند شده بود با اجرای کوتاهی از یک قطعه آوازی، توانی صدایش در آواز را نیز به رخ کشید. و البته در انتها جشن امضای آلبوم «خاطرات پراکنده» پایان بخش این آیین رونمایی بود.  

محمد فکری (خواننده)، علی جمالی (گیتار الکتریک) و مقداد مهدوی (پیانو) که هسته اولیه گروه بودند و برنا شفیع‌زاده (دارمز)، محمد فرخی (پرکاشن و دف) و سالار غفاربجویی (ویلنسل) نیز در شکل‌گیری آلبوم «خاطرات پراکنده» نقش داشته‌اند.