زمان انتشار آلبوم دوصدایی شجریان و قربانی مشخص نیست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 766

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زمان انتشار آلبوم دوصدایی شجریان و قربانی مشخص نیست

زمان انتشار آلبوم دوصدایی شجریان و قربانی مشخص نیست
زمان انتشار آلبوم دوصدایی شجریان و قربانی مشخص نیست

آهنگساز آلبوم دوصدایی همایون شجریان و علیرضا قربانی تأکید کرد: زمان دقیق انتشار این آلبوم هنوز مشخص و اعلام نشده است.

مهیار علیزاده - آهنگساز - درباره برخی مطالب منتشرشده درباره نام و زمان انتشار آلبوم دوصدایی شجریان و قربانی به خبرنگار ایسنا توضیح داد: ابتدا قرار بود آلبوم دوصدایی همایون شجریان و علیرضا قربانی اسفندماه ۹۴ و آلبوم «دخت پری‌وار» با صدای قربانی در سال ۹۵ منتشر شود؛ اما به‌دلیل جابه‌جایی کارها، مجبور شدیم «دخت پری‌وار» را در سال ۹۴ منتشر کنیم؛ اما هیچ قراری از طرف ما مبنی بر انتشار آلبوم دوصدایی در بهار ۹۵ وجود نداشته است.

او که آهنگسازی آلبوم «دخت‌ پری‌وار» با صدای قربانی را نیز برعهده داشته است، اظهار کرد: چند وقت پیش، صفحه‌ای در اینستاگرام خبری را درباره این آلبوم منتشر و برای آن نام «خلسه‌های خیال» را انتخاب کرد. همچنین کاوری را برای این آلبوم طراحی کرده بودند. پس از انتشار این عکس و خبر، برخی دوستان با من تماس گرفتند و از صحت آن پرسیدند. در حالی که این خبر درست نیست و من از طرف تیم سازنده، آن را تکذیب می‌کنم.

این آهنگساز با بیان این‌که نمی‌تواند درباره زمان انتشار این آلبوم پیش‌بینی داشته باشد، گفت: من بیشتر از مخاطبان دوست دارم این آلبوم منتشر شود؛ اما منتظر انتشار آلبومی از همایون شجریان هستیم که پیش از این آلبوم با آهنگسازی فردین خلعتبری ضبط شده است. من پس از برگزاری کنسرت‌های «دخت‌پری‌وار» برای انتشار این آلبوم دوصدایی پیگیری می‌کنم.

وی درباره مراحل ساخت این آلبوم توضیح داد: این آلبوم که هنوز نام ندارد، تقریبا کامل شده و قسمت‌هایی از آن میکس شده است. البته مسترینگ قسمت‌های باقی‌مانده و یکی از قطعات این آلبوم ناقص است.

علیزاده با اشاره به همکاری‌اش با مهران مدیری در تیتراژ برنامه تلویزیونی «دورهمی» اظهار کرد: این موضوع می‌تواند سرمنشأ ادامه همکاری‌های من و مهران مدیری باشد. نمی‌دانیم چگونه می‌خواهیم همکاری را ادامه دهیم، اما اگر شرایط مساعد باشد، این کار را انجام می‌دهیم.

او انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت‌های «دخت‌پری‌وار» را اتفاق خوبی در موسیقی ایران دانست و با مقایسه تیراژ این آلبوم و آلبوم‌های موسیقی پاپ، موفقیت آن را خوب ارزیابی کرد.

این آهنگساز در پایان سخنانش، درگذشت عباس کیارستمی را به جامعه هنری و بستگان این کارگردان تسلیت گفت.

رهبر بلغاری ارکستر سمفونیک تهران را تمرین داد

اولین جلسه تمرین ارکستر سمفونیک تهران به رهبری ایوان الیو شنبه ۱۹ تیر ماه با حضور تمام نوازندگان در تالار رودکی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه تمرین ارکستر سمفونیک تهران به رهبری ایوان الیو شنبه صبح ۱۹ تیر ماه با حضور تمام نوازندگان در تالار رودکی برگزار شد.

 ایوان الیو رهبر بلغاری که شب گذشته ۱۸ تیر ماه وارد تهران شد اولین جلسه تمرین ارکستر سمفونیک تهران را  برای اجرا کنسرت «ارمیا » برگزار کرد. کنسرت «ارمیا » با اجرای سمفونی وحدت و موضوع هم زیستی اقوام ایرانی پیرامون دریاچه ارومیه است که به آهنگسازی و مدیر هنری سعید شریفیان اجرا خواهد شد.

کنسرت «ارمیا» با مشارکت بنیاد رودکی و اداره کل ارشاد آذربایجان غربی ۲۶ تیرماه در تالار وحدت برگزار می شود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131