حمیدرضا نوربخش: چاره‌ای نداشتم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 801

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمیدرضا نوربخش: چاره‌ای نداشتم

حمیدرضا نوربخش: چاره‌ای نداشتم
حمیدرضا نوربخش: چاره‌ای نداشتم

هیئت مدیره‌ی جدید خانه موسیقی هفته‌ی آینده تشکیل جلسه خواهد داد تا سرفصل‌ها و اولویت‌های جدید این خانه را تعیین کند.

حمیدرضا نوربخش ـ مدیرعامل فعلی خانه موسیقی ایران ـ به ایسنا گفت: هیئت‌ مدیره جدید خانه موسیقی هفته‌ی آینده تشکیل جلسه می‌دهد؛ اما روز برگزاری این جلسه هنوز معلوم نیست. به هر حال، همه‌ی افراد باید در این جلسه حاضر شوند تا رییس خانه و رییس هیئت‌ مدیره را مشخص کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که اگر دوباره از شما درخواست شود، مدیرعاملی خانه موسیقی را قبول می‌کنید؟ اظهار کرد: باید ببینیم شرایط چگونه است و پیش‌نویس جلسه چه خواهد بود. اگر یادتان باشد، من پیش از انتخابات هم گفته بودم که تمایلی برای کاندیدا شدن برای هیئت‌ مدیره ندارم و حتی در مصاحبه‌ای هم این موضوع را مطرح کرده بودم؛ اما شرایط طوری بود که چاره‌ای نداشتم.

او ادامه داد:‌ به هر حال احساس کردیم، کارهایی هست که باید آن‌ها را انجام داد و فکر کردم اگر نباشم، بخشی از این کارها زمین خواهد خورد. باید ببینم نتیجه‌ی جلسه‌ی هیئت‌ مدیره چه می‌شود و طرح‌ها چگونه خواهند بود تا در این‌باره تصمیم بگیرم.

انتخابات هیئت‌ مدیره‌ی خانه موسیقی که یکی از انتخابات مهم این خانه بود، ١٣ تیرماه برگزار شد و تعداد رأی‌دهندگان آن نیز به حد نصاب رسید. براساس نتایج رأی‌گیری حمیدرضا نوربخش بالاترین رأی را آورد و همراه با داود گنجه‌ای، مسعود شعاری، تقی ضرابی، هنگامه اخوان، سیدمحمد میرزمانی و بهداد بابایی، اعضای هیئت‌ مدیره‌ی جدید خانه موسیقی شد. این در حالی است که نوربخش در سال آخر مدیریتش در این خانه، با جمعی از منتقدان مواجه شد که خواستار برکناری او از سمتش بودند. نوربخش اما از سمتش کناره‌گیری نکرد و با کاندیدا شدن در دوره‌ی جدید انتخابات هیئت‌ مدیره نیز بالاترین رأی را آورد.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131