پویا سرایی مدرک رهبری از اپرا و باله‌ ملی ارمنستان را گرفت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1237

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پویا سرایی مدرک رهبری از اپرا و باله‌ ملی ارمنستان را گرفت

پویا سرایی مدرک رهبری از اپرا و باله‌ ملی ارمنستان را گرفت
پویا سرایی مدرک رهبری از اپرا و باله‌ ملی ارمنستان را گرفت

پویا سرایی (نوازنده، آهنگساز، منتقد و پژوهشگر موسیقی در حوزه موسیقی کلاسیک ایرانی) موفق به اتمام دوره‌ی رهبری در اپرای ملی و باله‌ی ارمنستان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ این نوازنده سنتور پیش از این عهده‌دار رهبری ارکستر موج نو در تجربه همکاری با علی قمصری و محمد معتمدی بود که البته این همکاری با استقبال مخاطبین روبرو شد.

 سرایی این بار و به دعوت مدیریت هنری اپرا و باله ایروان ارمنستان با توجه به رزومه و سوابق هنری خود برای گذراندن دوره‌ی دو ماهه‌ی رهبری(در ماه های میلادی ژوئن و جولای) در حوزه رهبری ارکستر سمفونیک عازم ارمنستان شده بود.

 این دوره‌ی رهبری زیر نظر پروفسور دکتر هاروتیون آرزمونیان - رهبر دائم اپرای ملی ایروان ، رهبر دائم ارکستر سمفونیک ایروان و استاد رهبری در کنسرواتوار کومیتاس در زمینه‌ی رهبری در شاخه سمفونیک با تمرکز بر آثار متعددی از آهنگسازان باروک تا رومانتیک برگزار شد که در پایان، سرایی موفق به اخذ مدرک رهبری از اپرا و باله‌ی ملی ایروان شد.

سرایی تنها موسیقیدانی از حوزه موسیقی ایرانی است که موفق به اخذ این مدرک شده است. همچنین این آهنگساز در حاشیه این کلاسها به رهبری ارکستر زهی در اجرای یک کنسرت در اپرای ایروان پرداخت.

این آهنگساز در هفته‌های آینده نیز برای گذارندن دوره رهبری دیگری عازم روسیه خواهد شد و پس از بازگشت اجراهای مختلفی را در ژانر موسیقی ارکسترال ایرانی رهبری خواهد کرد.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131