حسام‌الدین سراج داور «آواها و نواهای رضوی» شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1143

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حسام‌الدین سراج داور «آواها و نواهای رضوی» شد

حسام‌الدین سراج داور «آواها و نواهای رضوی» شد
حسام‌الدین سراج داور «آواها و نواهای رضوی» شد

معاون هنری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام آغاز مرحله انتخاب آثار نخستین جشنواره «آواها و نواهای رضوی» گفت: حسام‌الدین سراج داور این جشنواره شد.

به گزارش ایسنا به نقل از بنیاد بین‌المللی امام رضا (علیه‌السلام)، محمدحسین اسماعیلی اظهار کرد: با اعلام تمام شدن مهلت پذیرش آثار توسط دبیرخانه جشنواره «آواها و نواهای رضوی» اولین مرحله داوری و انتخاب آثار برگزیده آغاز شد.

او از حضور داوران برجسته و کارشناسان باسابقه این حوزه در نخستین دوره این جشنواره خبر داد و گفت: داوران این جشنواره که به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود شامل ایرج نعیمایی، محمدرضا آزاده‌فر، کیوان پهلوان، احمد صدری و حسام‌الدین سراج هستند که مسؤولیت انتخاب آثار برتر را برعهده دارند.

اسماعیلی ادامه داد: در نخستین جشنواره «آواها و نواهای رضوی» بیش از ۲۰۰ اثر در بخش‌های مختلف و از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره فرستاده شده است که این تعداد اثر نشان از علاقه‌مندی و استقبال برای حضور و ابراز ارادت به ساحت نورانی امام هشتم (ع) دارد.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این دوره، در بخش‌های مختلف آواها، نواها، تک‌نمای فرهنگ و مرور آثار حضور پیدا کرده‌اند.

دبیر تخصصی نخستین جشنواره «آواها و نواهای رضوی» خاطرنشان کرد: امیدواریم با پایان داوری شاهد اثرات ممتاز و ارزشمند فرهنگی و هنری در راستای توسعه فرهنگ و معارف اسلامی، بویژه معارف رضوی در استان تهران باشیم.

استان تهران در ایام دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) میزبان برگزاری نخستین جشنواره «آواها و نواهای رضوی» از سری برنامه‌های چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) خواهد بود.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131