فریدون شهبازیان داور هزار صدا شد / معرفی گروه‌های برگزیده

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 479

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

فریدون شهبازیان داور «هزار صدا» شد/ معرفی گروه‌های برگزیده

فریدون شهبازیان داور «هزار صدا» شد/ معرفی گروه‌های برگزیده
فریدون شهبازیان داور «هزار صدا» شد/ معرفی گروه‌های برگزیده

سومین برنامه از دور جدید ویژه برنامه «هزار صدا» چهاردهم مرداد با داوری تعدادی از هنرمندان صاحب‌نام عرصه موسیقی در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین برنامه از دور جدید ویژه برنامه «هزار صدا» به مدیریت آرش نصیری پنجشنبه چهاردهم مرداد با داوری تعدادی از هنرمندان صاحب نام عرصه موسیقی در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می‌شود.

در این برنامه فریدون شهبازیان به عنوان داور بخش موسیقی، حمیدرضا نوربخش داور بخش آواز و سیدعباس سجادی داور بخش آثار و اجراهای گروههای جوان موسیقی ایرانی را داوری می کنند. این در حالی است که بامداد فلاحتی هم با نوازندگی بهزاد خدارحمی خواننده مهمان این برنامه خواهند بود. این دو هنرمند پیش از این همکاری هایی با  فریدون شهبازیان داشته اند که به زودی آلبوم مشترک دیگری از آنها منتشر خواهد شد.

«هزارصدا» برنامه‌ای برای معرفی گروه‌ها، استعدادها و چهره های درخشان جوان موسیقی است که هر ماه دوبار، یک بار برای موسیقی سنتی و یک بار برای موسیقی پاپ برگزار می شود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131