داود فیاضی، خواننده پیشکسوت به «آیین آواز» می‌آید/ اعلام جزییات برنامه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 657

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داود فیاضی، خواننده پیشکسوت به «آیین آواز» می‌آید/ اعلام جزییات برنامه

داود فیاضی، خواننده پیشکسوت به «آیین آواز» می‌آید/ اعلام جزییات برنامه
داود فیاضی، خواننده پیشکسوت به «آیین آواز» می‌آید/ اعلام جزییات برنامه

داود فیاضی خواننده پیشکسوت در اولین نشست تخصصی «آیین آواز» به میزبانی فرهنگسرای ارسباران تهران برنامه‌های مختلفی را اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، داود فیاضی خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی ساعت ۲۰ روز سه شنبه ۱۹ مرداد در اولین نشست تخصصی «آیین آواز» به میزبانی فرهنگسرای ارسباران تهران  حضور می‌یابد.

«جمله بندی در آواز ایرانی» عنوان نشست تخصصی است که داود فیاضی ضمن اجرای چند قطعه موسیقایی درباره آن با حاضران در نشست بحث و بررسی خواهد کرد. درست خوانی در آواز ایرانی، تلفیق شعر و موسیقی و آمیزش آن در تحریر از جمله مباحث دیگری است که فیاضی در این نشست به آن می پردازد.

اجرای چند قطعه به هنرمندی داود فیاضی آواز، بهاره فیاضی تار و علیرضا ایلچی سه تار در دستگاه نوا، اجرای آواز صادق احمدی با همراهی تار حسین طراحی مفرد و بابک طاهری، اجرای گروه صبا از شهرستان گلپایگان به خوانندگی محمدرضا محرابی  و همراهی سید کمال هجری ویولن، وحید طالبی تار، ناصر اسعدی سنتور و مهدی میرزایی تمبک از جمله برنامه هایی است که در اولین نشست تخصصی «آیین آواز» برگزار می شود.

داود فیاضی از جمله هنرمندان پیشکسوت موسیقی ایرانی در حوزه آواز است که در محضر استاد اسماعیل مهرتاش به فراگیری آواز پرداخته است. وی سال گذاشته نیز روایت خود را از ردیف آوازی استاد مهرتاش روانه بازار موسیقی کرد.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131