اعلام برنامه‌های چهاردهمین شب آواز ایرانی/ شاگردان می‌نوازند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 494

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اعلام برنامه‌های چهاردهمین شب آواز ایرانی/ شاگردان می‌نوازند

اعلام برنامه‌های چهاردهمین شب آواز ایرانی/ شاگردان می‌نوازند
اعلام برنامه‌های چهاردهمین شب آواز ایرانی/ شاگردان می‌نوازند

چهاردهمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» سی ام مرداد با حضور تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی ایرانی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهاردهمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» ساعت ۱۸ روز سی ام مرداد ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی ایرانی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

در سری جدید شب آواز ایرانی همانند گذشته ۶ گروه به اجرای برنامه خواهند پرداخت که یک گروه با عنوان مهمان ویژه از چهره‌های شناخته شده آواز و موسیقی اجرا دارند و پنج گروه جوان منتخب دیگر به شکل رقابتی به صحنه می‌روند و اجرای این گروه‌ها توسط هیات داوران که از اساتید صاحب‌نام عرصه موسیقی و آواز ایرانی‌اند ارزیابی می‌شود. در پایان هر برنامه نیز یک گروه به عنوان گروه برتر معرفی خواهدشد .

در چهاردهمین شب‌آواز ایرانی خلیل پوستینی به همراه علی اصغر فروزانفر یکی از گروه‌های شرکت کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در مایه آواز اصفهان با استفاده از غزل هایی از حضرت حافظ می پردازد.

خلیل پوستینی از جمله هنرمندانی است که ردیف آوازی را نزد کمال الدین عباسی فرا گرفته است وی دوره  تحلیل ردیف و تلفیق شعر و موسیقی را نزد  زنده یاد محمدرضا لطفی آموخته است. علی اصغر فروزانفر نوازنده تار  نیز مبانی موسیقی را نزد اساتیدی چون محمدرضا لطفی، صدیق تعریف، علی رستمیان و حمیدرضا نوربخش آموخته و با تعدادی از گروه‌های موسیقی به عنوان نوازنده همکاری داشته است.

از دیگر بخش‌های این برنامه  شب آواز ایرانی می توان به اجرای پوریا عابدینی به همراه محمدرضا عزیزی نوازنده تار اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه دشتی با استفاده از شعرهای عطار نیشابوری می پردازد.

پوریا عابدینی ردیف آوازی استاد محمود کریمی‌ را نزد فرشید امینی و همچنین دوره ردیف آوازی طاهرزاده را نزد وحید تاج گذرانده است.  پوریا عابدینی برگزیده نهمین جشنواره ملی موسیقی جوان است و با تعدادی از گروه های موسیقی همچون چکاوک به عنوان نوازنده همکاری داشته است. محمد رضا عزیزی نوازنده تار هم از جمله هنرمندانی است که تا کنون در محضر اساتیدی چون حسین علیزاده، ایرج داود بیگی و علی قمصری بهره مند شده است.

چهاردهمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه  ۳۰مردادماه ساعت ۱۸ در تالار «اندیشه» حوزه هنری برگزار می‌شود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131