کیوان ساکت و وحید تاج مهمان برنامه نقد موسیقی پیروز ارجمند می‌شوند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 896

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیوان ساکت و وحید تاج مهمان برنامه نقد موسیقی پیروز ارجمند می‌شوند

کیوان ساکت و وحید تاج مهمان برنامه نقد موسیقی پیروز ارجمند می‌شوند

کیوان ساکت و وحید تاج مهمان برنامه نقد موسیقی پیروز ارجمند می‌شوند
کیوان ساکت و وحید تاج مهمان برنامه نقد موسیقی پیروز ارجمند می‌شوند

سیر تغییر و تحول در موسیقی ایرانی با حضور کیوان ساکت و وحید تاج در برنامه «نقد موسیقی» بررسی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ،برنامه «نقد موسیقی» با محوریت «هویت موسیقی ایرانی» که هر دوشنبه شب ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه چهار سیما می رود به تحولات تاریخی موسیقی در ایران اختصاص دارد و کیوان ساکت و وحید تاج مهمان این برنامه هستند.

کیوان ساکت که موسس گروه «وزیری» است و در آلبوم هایی چون «جامه دران»، «سبکبال»، «فسانه»، «دیدار شرق و غرب»، «شرق اندوه»، «ماه بانو»، «شبی با خورشید» و «می تراود مهتاب» به عنوان نوازنده و تکنواز حضور داشته است از دگرگونی و تکامل موسیقی در ایران، مخالفان و موافقان این سیر در ایران و نیز بررسی و مقایسه با تکامل موسیقی در غرب خواهد پرداخت.

وحید تاج فارغ التحصیل رشته موسیقی از دیگر مهمانان برنامه «نقد موسیقی» خواهد بود. از این خواننده جوان کشور تاکنون آثاری از جمله آلبوم «خانه غریب» منتشر شده است.

«نقد موسیقی» به تهیه کنندگی حبیب ذوالفقاری و اجرا و کارشناسی پیروز ارجمند کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131