موسیقی تلفیقی راهی برای از بین بردن رکود موسیقی اصیل ایران است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 681

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موسیقی تلفیقی راهی برای از بین بردن رکود موسیقی اصیل ایران است

موسیقی تلفیقی راهی برای از بین بردن رکود موسیقی اصیل ایران است
موسیقی تلفیقی راهی برای از بین بردن رکود موسیقی اصیل ایران است

فریدون شهبازیان گفت: موسیقی تلفیقی راهی است تا رکود موسیقی اصیل ایران را از بین ببریم. موسیقی بومی ایران در دنیا نظیر ندارد اما باید در کشورمان به موقعیت موسیقی و موسیقی در موقعیت توجه بیشتری کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ مراسم رونمایی آلبوم موسیقی عرفانی راز آفرینش محصول مشترک ایران و استرالیا با حضور عوامل تولید اثر و دست اندرکاران هنر موسیقی در خانه هنرمندان برگزار شد. در ابتدای مراسم مهدی دانایی آهنگساز این اثر در سخنانی با اشاره به موسیقی تلفیقی که در جهان هم اکنون طرفداران فراوانی دارد گفت ادبیات عرفانی ایران و مولوی که برای جهانیان از اهمیت خاصی برخوردار است الهام بخش خلق این اثر شد.

آهنگساز آلبوم راز آفرینش گفت: دستگاههای موسیقی ایرانی و موسیقی تلفیقی باعث خلق ۱۲آهنگ شد که از هفته گذشته وارد بازار شده است و تاکنون 500آلبوم راز افرینش به فروش رفته است. موسیقی تلفیقی؛ تلفیق موسیقی الکترونیک و ایرانی است که در سراسر جهان شناخته شده است و هم اینک این البوم در سطح جهانی به مخاطبان عرضه می شود. حق کپی رایت این البوم را از استرالیا اخذ کردیم و 6 اهنگ البوم راز افرینش، اشعار مولانا را به زبان انگلیسی به مخاطب ارایه می کند.

فریدون شهبازیان استاد موسیقی اصیل ایرانی نیز با بیان اینکه هنوز تا جهانی شدن فاصله زیادی داریم گفت: موسیقی بومی ایران در دنیا نظیر ندارد اما باید در کشورمان به موقعیت موسیقی و موسیقی در موقعیت توجه بیشتری کرد و ار آن حمایت شود و آهنگسازان طوری کار کنند تا موسیقی اصیل ایران در آثارشان حضور داشته باشد. موسیقی تلفیقی راهی است تا رکود موسیقی اصیل ایران را از بین ببریم و البوم راز آفرینش نیز که با اقبال خوبی مواجه شده، ارزشمند است.

شهبازیان با اشاره به حمایت از آثار هنری فاخر از طریق خرید آلبوم گفت: برخی حرمت زحمت پدید آورنده اثر هنری را حفظ نمی کنند و با دانلود و کپی، به جای خرید و کمک به تولید بیشتر به آثار هنری فاخر ضربه می زنند.

در آلبوم موسیقی راز آفرینش مهدی دانایی که به عنوان آهنگساز و نوازنده تار و سه تار و سازهای الکترونیک فعالیت داشته است ؛ بامداد فلاحتی به عنوان خواننده و یوجین گیلفدر استرالیایی اشعار مولانا را به زبان انگلیسی دکلمه کرده است. هادی پدرام نوازنده سنتور ؛ حسن مکانیکی نوازنده نی ؛ آرش زنگنه نوازنده دف و تمبک ؛ طاهر علی رمضانی و حامد آزادی به عنوان نوازندگان گیتار در خلق این اثر کمک کرده اند.

 

آلبوم «راز آفرینش» با انتخاب سبک موسیقی تلفیقی بر آن است تا با هم آوایی دستگاهها و گوشه های موسیقی ایرانی به همراه موسیقی الکترونیک به یک زبان مشترک جهانی باید.همانگونه که پیام مولانا یک پیام جهانی است.در این مجموعه سعی شده است فضایی نو از تلفیق سازهای بومی در کنار سازهای غربی ساخته شود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131