سی هزار نفر کنسرت سالار عقیلی را زنده تماشا کردند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 567

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سی هزار نفر کنسرت سالار عقیلی را زنده تماشا کردند

سی هزار نفر کنسرت سالار عقیلی را زنده تماشا کردند
سی هزار نفر کنسرت سالار عقیلی را زنده تماشا کردند

تجربه تماشای کنسرت آنلاین با اینترنت رایگان

کنسرت آنلاین ارکستر ملل با خوانندگی سالار عقیلی شب گذشته در حالی اجرا شد که سی‌هزار نفر به تماشای این کنسرت آنلاین نشستند و این اجرا را با اینترنت رایگان تماشا کردند.

به گزارش ایلنا؛ شب گذشته یکشنبه 17 مرداد 1395 سالار عقیلی و ارکستر ملل کنسرت آنلاین خود را برای علاقمندان به موسیقی در سراسر جهان برگزار کردند. در این اجرا که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف قطعه‌هایی از ساخته‌های پیمان سلطانی را نواخت.

در بخش نخست این کنسرت قطعه‌های «عاشقانه» و در بخش دوم قطعه‌های «ملی‌میهنی» از ساخته‌های پیمان سلطانی اجرا شد. این دو رپرتوار پیش از این در قالب دو آلبوم مجزا ضبط شده و یکی ازاین آلبوم تحت عنوان «عاشق می‌شویم» هم منتشر شده است.

در این اجرا با هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنتی صورت گرفته بود کاربران با اینترنت رایگان موفق به تماشای اجرای آنلاین زنده ارکستر ملل و سالار عقیلی شدند.

آغاز این کنسرت با حدود نیم ساعت تاخیر همراه بود که علت این تاخیر به دلیل استقبال بسیار زیادِ علاقمندان بود. علاوه بر صندلی‌های تالار اندیشه که هیچ جای خالی نداشت، تمام راه‌روهای تالار هم جایی بود که علاقه‌مندان نشستند و کنسرت را دیدند. همچنین بخشی از تماشاگران در تالار دیگری به صورت آنلاین کنسرت را می‌دیدند.

پیش از آمدن ارکستر روی صحنه، امیر حسین مدرس به عنوان مجری روی صحنه آمد و تا نکاتی را برای مخاطبان اعلام کند. مدرس گفت: افتخار می‌کنیم که امشب میزبان خانوده‌های معظم شهدای مدافع حرم هستیم. شهیدانی که مشغول دفاع از حریم اهل بیت هستند و گاهی خبر شهادت یکی یا چند تن از این عزیزان اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: امشب علاوه بر شما عزیزانی که در تالار اندیشه حضور دارید و البته تمام عزیزانی که به صورت آنلاین این کنسرت را می‌بینند، مسئولان شرکت «حام» ترتیبی داده‌اند تا عزیزانمان در آسایشگاه کهریزک به صورت آنلاین کنسرت را می‌بینند.

مدرس در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره پروژه کنسرت آنلاین گفت: سامانه «حام» با تلاش و مطالعه بسیار از سوی گروهی اهل فرهنگ شکل گرفت تا گامی در راه عدالت فرهنگی باشد. خیلی‌ها ممکن است نتوانند به سالن‌های کنسرت بیایند و این نیامدن دلایل مختلفی هم می‌تواند داشته باشد. شرکت «حام» با راه‌اندازی سامانه کنسرت آنلاین تلاش می‌کند تا افراد بیشتری از جامعه امکان دیدن کنسرت‌های موسیقی را داشته باشند.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگری که «حام» به آن توجه کرده، پرداختن به موسسات خیریه است. در هر اجرا بخشی از عزیزانی که تحت پوشش موسسات خیریه هستند می‌توانند کنسرت‌ها را به صورت آنلاین ببینند. در کنسرت پیشین که گروه «دنگ شو» به اجرای برنامه پرداخت، محک پای کار آمد.

مدرس درباره همکاری‌های شرکت مخابرات با این پروژه گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات و مدیرعاملش جناب جهرمی همکاری بسیاری با ما داشتند و به همیت این عزیزان، اینترنتِ دیدن کنسرت آنلاین رایگان شده است.

پس از صحبت‌های امیرحسین مدرس ارکستر ملل روی صحنه آمد تا در بخش نخست این کنسرت قطعه‌های «عاشقانه» و در بخش دوم قطعه‌های «ملی‌میهنی» را اجرا کنند. در این اجرا علی جعفری پویان به عنوان کنسرت مایستر در ارکستر ملل حضور داشت پیش از این علیرضا قربانی، حجت اشرف‌زاده و گروه «دنگ شو» در چارچوب برگزاری کنسرت‌های آنلاین در تالار اندیشه حوزه هنری برنامه‌هایی را اجرا کرده‌اند.

همچنین پیش از آغاز بخش دوم این کنسرت بار دیگر امیرحسین مدرس روی صحنه آمد تا با دعوت از مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات آقای جهرمی از او تقدیر شود. جهرمی هم در سخنانی گفت: خوشحالم که این همکاری بین ما و بخش خصوصی شکل گرفته و ما خوشحالیم که هم اکنون 30 هزار کاربر به‌صورت زنده این کنسرت را می بینند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131