پرواز همای و گروه «مستان» در کاخ موزه سعدآباد روی صحنه رفتند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 734

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پرواز همای و گروه «مستان» در کاخ موزه سعدآباد روی صحنه رفتند

پرواز همای و گروه «مستان» در کاخ موزه سعدآباد روی صحنه رفتند
پرواز همای و گروه «مستان» در کاخ موزه سعدآباد روی صحنه رفتند

دومین اجرا از پنج اجرای همای و مستان در کاخ موزه سعدآباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید علی نیکونیا مدیر روابط عمومی موسسه آوای هنر درباره سری جدید اجراهای همای در تهران گفت: سومین سری اجرای همای در تهران، در روزهای ۲۶،۲۷،۲۸،۲۹،۳۰ مرداد در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی و فضای باز مجموعه فرهنگی سعدآباد در حال برگزاری است.

وی افزود: در اجراهای فضای باز مجموعه سعدآباد با بهره گیری از محوطه و نمای زیبای بیرونی کاخ ملت و زیبایی های بصری، در زمینه اجرای نوازندگان، سعی بر ایجاد فضایی خاطره انگیز و به یادماندنی شده است.

نیکونیا تصریح کرد: در این کنسرت ها همای با اجرای آثاری از شاعرانی چون فریدون مشیری، نادر پور، محمد علی بهمنی و اشعاری از خود، میزبان علاقه مندان خود خواهد بود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131