شب آواز ایرانی در حوزه هنری به صورت آنلاین برگزار شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 581

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شب آواز ایرانی در حوزه هنری به صورت آنلاین برگزار شد

شب آواز ایرانی در حوزه هنری به صورت آنلاین برگزار شد
شب آواز ایرانی در حوزه هنری به صورت آنلاین برگزار شد

چهاردهمین «شب‌ آواز ایرانی» عصر روز شنبه 30 مردادماه با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی توسط مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری در تالار اندیشه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، چهاردهمین «شب‌ آواز ایرانی» عصر روز شنبه 30 مردادماه  با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی توسط مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری در تالار «اندیشه برگزار شد. این مراسم به همت سامانه کنسرت آنلاین «حام» و با پشتیبانی فنی کیومری به عنوان پلتفرم آنلاین ویدئویی بومی در کشور، برای اولین بار به صورت پخش زنده اینترنتی و آنلاین مورد استقبال علاقه مندان مجازی نیز قرار گرفت.

در سری جدید «شب آواز ایرانی»  5 گروه به اجرای برنامه و رقابت با یکدیگر پرداختند و فریدون شهبازیان، علی اصغر شاه زیدی و مصطفی شفیعی نیز به عنوان هیئت داوران حضور داشته و در انتهای مراسم نفرات برتر را اعلام کردند.

در چهاردهمین شب‌آواز ایرانی صالح صفدری به همراه کاوه آهنگرانی یکی از گروه‌‌های شرکت کننده در مراسم بودند که به اجرای آوازی در مایه شوشتری با استفاده از غزل‌هایی از هوشنگ ابتهاج پرداختند و علیرضا مومنی به همراه مسعود داسدار (نوازنده تنبک) و محمد جواد شاهی ( نوازنده تار)  نیز غزل های حافظ را  با آوازی در مایه شور اجرا کردند.

در این نشست ماهانه که با هدف تجلیل از پیشکسوتان آواز ایرانی، کشف و معرفی چهره‌های جدید شکل گرفته است؛ هنرمندان دیگری نیز اجرا داشتند.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131